Dnia 9 grudnia 2016 roku w Hali Sportowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie odbył się XXII Międzynarodowy Turniej we Wspinaniu przy Użyciu Drabiny Hakowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów.

Zaproszonych gości oraz zawodników przywitał pełniący obowiązki Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – bryg. Arkadiusz Biskup. Do tegorocznych zawodów zakwalifikowano 91 strażaków-sportowców z komend PSP z 14 województw oraz z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. W Turnieju wzięli udział także zawodnicy z Ukrainy. Województwo śląskie reprezentowało 9 zawodników, a zmagania można było śledzić online.

Po zaciętej walce tytuł mistrza zdobył Tobiasz Klama z woj. śląskiego, z czasem 14,54 sek., który w zeszłym roku również zwyciężył. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Siepietowski z województwa małopolskiego, z czasem 14,66 sek., a trzecie zawodnik z woj. pomorskiego – Mirosław Cyrson z czasem 14,71 sek.

Najlepszym zawodnikom puchary wręczył wiceprezydent Miasta Chorzowa – Marcin Michalik, a cenne nagrody rzeczowe i dyplomy, pełniący obowiązki śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Jacek Kleszczewski.

Turniej zaliczany jest do klasyfikacji krajowej o Puchar Komendanta Głównego PSP, kończąc sezon sportów pożarniczych. Po zawodach podsumowano wyniki osiągnięte przez zawodników w sporcie pożarniczym w roku 2016r. W klasyfikacji znalazło się 40 najlepszych sportowców. Wyróżniającym się zawodnikom puchary, dyplomy i nagrody wręczył mł. bryg. Jacek Kleszczewski oraz bryg. Piotr Kalinowski z Biura Szkolenia komendy głównej PSP.

Opracowanie: st. kpt. Aneta Gołębiowska KW PSP w Katowicach

Zdjęcia: archiwum KW PSP w Katowicach i mł. kpt. Piotr Zwarycz