„Fire Truck Show, czyli Zlot Pojazdów Pożarniczych” odbędzie się w dniach 30 czerwca-2 lipca 2017 roku na terenie miejscowości Główczyce (woj. opolskie).

Pomysł zorganizowania „Fire Truck Show, czyli Zlotu Pojazdów Pożarniczych” narodził się w 2007 roku. Trzech pasjonatów pożarnictwa, czynnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, zainspirowało się zlotem Master Truck i postanowiło przenieść klimat imprezy na realia swojej miejscowości i zainteresowań – czyli zastąpić ciężarówki samochodami pożarniczymi. Idea okazała się jak najbardziej trafna. Pierwsza edycja Fire Truck Show odbyła się w sierpniu 2009 roku.

Zlot zrzesza strażaków z całej polski. Impreza, oprócz strażaków, przyciąga tłumy wielbicieli wozów pożarniczych, służby współpracujące bezpośrednio ze strażą pożarną, fanów motoryzacji oraz wiele osób z całego kraju oraz z zagranicy. Można tu zobaczyć najróżniejsze wozy pożarnicze, które służą do ratowania życia i mienia ludzkiego.

Zloty organizowane są co roku, a każda następna edycja jest lepsza od poprzedniej.

Impreza motoryzacyjna ma na celu integrację użytkowników i miłośników samochodów strażackich oraz innych służb współpracujących bezpośrednio ze strażą pożarną.

Jedną z atrakcji wydarzenia jest Fire Truck Shower czyli wielki prysznic.

Pierwszego marca 2017 roku ruszyły zapisy do tegorocznej – IX edycji „Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych Fire Truck Show”, która odbędzie się w dniach 30.06-02.07.2017 r. Aby zgłosić swój samochód pożarniczy, należy wypełnić formularz na stronie www. Dla pierwszego zgłoszonego wozu przewidziana jest specjalna nagroda.

Magazyn „W Akcji” objął wydarzenie patronatem medialnym.