To jedyna taka impreza na skalę światową, gdzie zawody TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE były połączone z FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE.

To jedyna taka impreza na skalę światową, gdzie zawody TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE są połączone z FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE. Na imprezę w Toruniu, która odbywała się w dniach 22-24 czerwca 2017, przyjechało ponad 300 strażaków z całego świata – wśród zawodników znaleźli się miedzy innymi reprezentancje Francji, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Białorusi, Litwy, Portugalii, a nawet USA. Wydarzenie objął patronatem medialnym magazyn „W Akcji”

Rejestracja zawodników na Toughest Firefighter Alive & Firefighter Combat Challenge POLAND 2017 rozpoczęła się w czwartek, tj. 22 czerwca 2017.  Zawody odbywały się na starym mieście w Toruniu, towarzysząc Dniom Miasta Torunia. Już w czwartek wystartowały eliminacje tandemów i sztafet. W piątek, 23 czerwca, od godziny ósmej odbywały się starty indywidualne. Kolejne godziny zmagań stawiały przed strażakami kolejne wyzwania: przeciąganie poszkodowanego, wciąganie ciężaru na linie, bieg z przeszkodami, a nawet wbieganie na wieżę ratusza.

Wszyscy czekali z zapartym tchem na wyniki poszczególnych konferencji i na finały. Wśród zwycięzców można było znaleźć również Polaków. W finałach sztafet wygrał Team Warszawa. W kategorii FCC Open zwyciężył przedstawiciel tej samej drużyny: Tomasz Grzelak. Najtwarszym strażakiem (Toughest Firefighter Alive) w kategorii Open został Marcin Zdziebło z KW PSP Katowice, zaś najtwardszą kobietą strażakiem – Agnieszka Wojciechowska z KM PSP Kraków.

Najważniejszy jednak był sportowy duch, który panował podczas trzech dni zawodów, a także chęć przezwyciężenia własnych słabości, gdyż – jak głosił napis umieszczony na koszulkach zawodników – YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE, UNTIL STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.

Natalia Woźny-Huchla