W dniach 30.06.-2.07. 2017 r. w Główczycach odbył się IX Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych – Fire Truck Show.

W Zlocie wzięło udział około 130 różnego rodzaju samochodów pożarniczych. W sobotę, 1 lipca, odbyła się msza święta, poświęcenie pojazdów i uroczysty korowód wszystkich samochodów strażackich ulicami Główczyc. Wydarzeniu towarzyszyły gry i zabawy oraz występy muzyczne. Zlot przyciągnął tysiące uczestników. Jak co roku, o godz. 18 miał miejsce Fire Truck Shower – czyli wielki prysznic.

Pomysł zorganizowania „Fire Truck Show, czyli Zlotu Pojazdów Pożarniczych” narodził się w 2007 roku, kiedy to trzech pasjonatów pożarnictwa, czynnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, zainspirowało się zlotem Master Truck i postanowiło przenieść klimat imprezy na realia swojej miejscowości i zainteresowań – czyli zastąpić ciężarówki samochodami pożarniczymi. Idea okazała się jak najbardziej trafna. Pierwsza edycja Fire Truck Show odbyła się w sierpniu 2009 roku.

Zlot zrzesza strażaków z całej polski. Impreza, oprócz strażaków, przyciąga tłumy wielbicieli wozów pożarniczych, służby współpracujące bezpośrednio ze strażą pożarną, fanów motoryzacji oraz wiele osób z całego kraju oraz z zagranicy. Można tu zobaczyć najróżniejsze wozy pożarnicze, które służą do ratowania życia i mienia ludzkiego. Impreza motoryzacyjna ma na celu integrację użytkowników i miłośników samochodów strażackich oraz innych służb współpracujących bezpośrednio ze strażą pożarną.

Magazyn „W Akcji” objął wydarzenie patronatem medialnym.