Po raz drugi rusza pomoc dla Mateusza Maluszkiewicza. Celem jest zebranie pieniędzy na jego ciągłą rehabilitację.

Mateusz jest strażakiem, ratownikiem wysokościowym, który w 2015 roku uległ wypadkowi na służbie i do dzisiaj walczy z powrotem do sprawności. Mateusz spadł z dużej wysokości podczas usuwania skutków silnego wiatru. Przeszedł niezliczoną ilość operacji i ciągle czekają go kolejne. We wszystkim wspiera go żona i córeczka, ale z uwagi na ogromne koszty leczenia i rehabilitacji, sami nie dadzą rady podołać takiemu obciążeniu.

Strażacy ze Słupska ruszają z pomocą i już po raz drugi wraz z Jędrzejem Banasikiem, Kamilem Radomskim, Jarosławem Chyrzyńskim, Rafałem Lelukiewiczem oraz Maciejem Nałęczem wyruszają na rowerową przygodę.

Cel akcji „500 + km dla Mateusza – edycja druga” to przejechanie powyżej 500 km w około 30 godzin.
Pierwszego czerwca strażacy wyruszają z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku, żeby drugiego czerwca pojawić się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu (jest to jednostka Mateusza).

Im więcej uczestników na trasie, tym łatwiej będzie pokonać cały dystans. Organizatorzy akcji zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się i przejechania dowolnego odcinka trasy. Na trasie kolarzom towarzyszyć będzie samochód serwisowy udostępniony przez zwycięzcę Tour de Pologne – Henryka Charuckiego, właściciela firmy Harfa-Harryson.

Ostatnie kilometry przejadą ze strażakami prawdziwi mistrzowie kolarstwa: Henryk Charucki (zwycięsca Tour de Pologne), Jan Brzeźny (podwójny zwycięzca Tour de Pologne), Jan Faltyn (sześciokrotny mistrz Polski na 100 km), Paweł Charucki (mistrz Polski U-23, jeździł m.in. w grupie CCC).

Trasa przejazdu udostepniona jest na facebookowym profilu wydarzenia Strażacy ze Słupska - „500 + km dla Mateusza – edycja druga”.

Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z prawem o ruchu drogowym.
Uczestnictwo w przejeździe jest odpłatne – należy zasilić konto fundacji, która pomaga Mateuszowi Maluszkiewiczowi skromnym datkiem.

Start: 01.06.2018r., Komenda Miejska PSP w Słupsku – godz. 8.30.

Dane do wpłaty bezpośrednio na pomoc Mateuszowi:
Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Bank PKO S.A. I Oddział Wrocław
Nr konta: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
Z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia – „MATSTRAŻAK”

W roku ubiegłym akcja otrzymała patronat honorowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.