W Akcji wydanie nr 5/2018
W Akcji wydanie nr 5/2018

Wakacyjne wydanie magazynu "W Akcji" tradycyjnie poświęcone zostało ciekawym tematom z wielu dziedzin. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na temat bezzałogowych statków powietrznych w PSP, wyboru defibrylatora zewnętrznego, funkcjonalności profesjonalnych urządzeń radiotelefonicznych i samochodów Scania. Zapraszamy do lektury!

W Akcji

Pożar wewnętrzny w domu jednorodzinnym w Ropie

Analiza akcji z pożaru wewnętrznego w domu jednorodzinnym w Ropie

Bezzałogowe statki powietrzne w Państwowej Straży Pożarnej

W artykule zostały omówione perspektywy rozwoju i wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych (BSP) w Państwowej Straży Pożarnej. Rynek dronów jest aktualnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin lotniczych. Bezzałogowce są wykorzystywane nie tylko w ramach działań wojennych, ale coraz częściej w zastosowaniach cywilnych.

Urządzenia do kompresji klatki piersiowej w jednostkach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Dotychczas urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej stanowiły sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Warto podkreślić, że sam fakt odciążenia ratowników z prowadzenia ręcznego uciskania klatki piersiowej to nie jedyne zalety omawianego sprzętu.

Czym się kierować przy wyborze automatycznego defibrylatora zewnętrznego?

Niniejszy artykuł ma na celu przybliżenie istotnych parametrów terapeutycznych oraz najczęściej porównywanych parametrów użytkowych defibrylatorów. Zawiera także krótkie omówienie i znaczenie każdego z nich. Z jednej strony pozwoli zrozumieć, czym poszczególne urządzenia różnią się między sobą, a z drugiej ułatwi dokonanie świadomego wyboru najbardziej optymalnego rozwiązania

Jak wykorzystać innowacje techniczne w szkoleniach branżowych?

Mobilny symulator zagrożeń pożarowych budynku użyteczności publicznej to drugi rodzaj symulatora zagrożeń nagrodzony w ramach organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie konkursu o Złoty Medal.

Podstawowe funkcjonalności profesjonalnych urządzeń radiotelefonicznych

Wielokrotnie zdarza się, że podstawowe funkcjonalności urządzeń radiotelefonicznych są przez ich użytkowników nieznane lub mało znane. Należy dodać, że pod pojęciem użytkownika należy rozumieć osoby, które posługują się tego typu urządzeniami na co dzień w swojej pracy zawodowej.

Artykuł promocyjny

Trenażery ratownicze

ARKOM

W Akcji

Psy ratownicze w służbie człowiekowi

Psy ratownicze wykorzystywane są w wielu sytuacjach, m.in do poszukiwania osób zaginionych w terenie otwartym (w lasach, na łąkach) oraz żywych osób uwięzionych pod gruzami zawalonych obiektów budowlanych. Dla psa ratowniczego nie jest ważny ślad zapachowy, lecz zapach każdego żywego człowieka

Scania dla Rokity

Prawie dwa lata temu Grupa WISS dostarczyła dla jednego z zagranicznych odbiorców ciężki przemysłowy samochód ratowniczo-gaśniczy z masztem gaśniczym. Opracowany i wyprodukowany on został przez dwa swoje zakłady: WISS z Bielska Białej oraz Fabrykę Maszyn „Bumar-Koszalin” S.A.

Artykuł promocyjny

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w ofercie PUH MOTO-TRUCK

MOTO-TRUCK

W Akcji

Odporność pożarowa budynków magazynowych

Budynki magazynowe można zdefiniować jako budynki zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby spełniały warunki sprawnego i bezpiecznego wykonywania czynności technologicznych procesu magazynowania, w zakresie przyjmowania, przechowywania oraz wydawania zapasów, a także zapewniały w maksymalnym stopniu optymalne warunki przechowywania towarów

Artykuł promocyjny

Robot podwodny DTG2 ROV - pojazd do zadań specjalnych

MAZURIA

W Akcji

Samochody i sprzęt pożarniczy na targach Rettmobil 2018 w Fuldzie

16-18 maja br. na terenach wystawowych w Fuldzie odbyła się 18. edycja Europejskich Profesjonalnych Targów Ratownictwa i Mobilności Rettmobil

Wydarzenia

IFRE-EXPO 2018

Relacja z targów IFRE-EXPO 2018 w Kielcach

Rosenbauer Polska wystartował

Rosenbauer kojarzy się wszystkim strażakom z samochodami oraz ze sprzętem pożarniczym najwyższej klasy. Główna siedziba firmy z ponad 150-letnią historią znajduje się w austriackim Leonding, koło Linz. Zakłady produkcyjne są jednak ulokowane nie tylko w kilku krajach europejskich, ale także w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij