W Akcji wydanie nr 3/2014
W Akcji wydanie nr 3/2014

W wydaniu analiza akcji ratowniczej przy wypadku samochodu osobowego z cysterną samochodową wypełnioną smołą węglową, który miał miejsce na drodze ekspresowej S-1. Polecamy: nowe samochody polskich producentów, pożar hali w Dzierżoniowie, anomalie pogodowe, pożary wywołane przez urządzenia i instalacje elektryczne oraz zabezpieczenia imprez masowych przez PSP na przykładzie Stadionu Miejskiego w Poznaniu.

W Akcji

Spis treści

Wypadek cysterny samochodowej na drodze S1

Z uwagi na stale rosnącą w transporcie drogowym liczbę poruszających się pojazdów, w tym również cystern samochodowych przewożących płynne towary niebezpieczne, należy zawsze brać pod uwagę możliwość wystąpienia na naszych drogach wypadków związanych z ich udziałem, wskutek czego najczęściej dochodzi do ich przewrócenia i/lub rozszczelnienia, jednocześnie powodując zagrożenie katastrofą chemiczną czy ekologiczną.

Pożar hali w Dzierżoniowie

Wielotysięczne straty, trzy spalone samochody, wybuch butli z gazem propan-butan oraz ewakuacja pracowników. Z niebezpiecznym pożarem zmagało się 43 strażaków w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku.

Nowe samochody polskich producentów

Polscy producenci samochodów pożarniczych cały czas wprowadzają do swojej oferty nowości. Do zabudowy wykorzystywane są podwozia samochodów ciężarowych najlepszych światowych firm.

Anomalie pogodowe

Klimat, jaki dotychczas panował w Polsce, określany był jako przejściowy. Stanowił on połączenie klimatu umiarkowanego oceanicznego i umiarkowanego kontynentalnego. O jego przejściowości decydowały różne masy powietrza zderzające się nad Polską. Występowanie właśnie takiego klimatu sprzyjało rozwojowi rolnictwa, natomiast takie zjawiska atmosferyczne jak: opady, burze lub nawałnice, występowały sporadycznie. Charakterystyczne dla polskiego klimatu były cztery pory roku oraz dwa okresy przejściowe – przedwiośnie oraz przedzimie.

Śląskie ZDRy w roku 2013

Początek roku jest zawsze dobrym momentem na podsumowania dotyczące ubiegłego roku. Dlatego też postanowiłam dokonać małej analizy tego, co działo się w zakładach dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej zlokalizowanych na Śląsku.

Problemy gaszenia pożarów tłuszczów

Gaszenie pożarów tłuszczów jadalnych może być niebezpieczne. Dotyczy to także przypadków użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, zwłaszcza gaśnic proszkowych i na dwutlenek węgla.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij