W Akcji wydanie nr 3/2017
W Akcji wydanie nr 3/2017

Analiza akcji: pożar budynku socjalnego w trudnych warunkach pogodowych. W wydaniu m.in. stacje serwisowe ODO/OUO, czytanie z dymu – ćwiczenia, hełm – duma strażaka, a także resuscytacja dzieci w kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zapraszamy!

News

News

News

W Akcji

Pożar budynku socjalnego

Pożar, do którego doszło na początku roku 2016 w budynku socjalnym w tartaku DREW-KON w powiecie tucholskim, sprawił dużo problemów strażakom biorącym udział w akcji ratowniczo-gaśniczej. Działania prowadzone w warunkach zimowych przy niskiej temperaturze powietrza, trwały ponad dobę i wymagały zaangażowania sił i środków wielu jednostek OSP z terenu powiatu.

Ćwiczenie z wykorzystaniem dużego domku dla lalek

W poprzednim numerze „W Akcji” 2/17 autor opisał sposób przygotowania makiety oraz zakres materiału potrzebny do przeprowadzenia demonstracji z użyciem tzw. dużego domku dla lalek. W tym artykule zostanie zaprezentowany przebieg pokazu przeprowadzonego na domku pięciopomieszczeniowym.

Stacje serwisowe ODO/OUO w PSP – trafna inwestycja w bezpieczeństwo

Z myślą o bezpieczeństwie strażaków, aby móc szybko i sprawnie przeprowadzać profesjonalną kontrolę i konserwację sprzętu ochrony dróg oddechowych w siedzibach większości Komend Powiatowych/Miejskich PSP, powstały w ostatnich latach stacje serwisowe.

Hełm – duma strażaka

Niniejszym artykułem dotyczącym hełmów strażackich rozpoczynamy cykl artykułów, który przybliży zagadnienia związane z środkami ochrony indywidualnej strażaka.

Resuscytacja dzieci w kwalifikowanej pierwszej pomocy

Dotychczas na łamach czasopisma „W Akcji” w publikacjach autora omówiono postępowanie w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia u dorosłych oraz szereg procedur dotyczących medycznych działań ratowniczych u poszkodowanych – również dorosłych. W trakcie szkolenia ratowników jednostek KSRG w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, największy nacisk kładzie się na postępowanie z poszkodowanymi dorosłymi, często z pominięciem poszkodowanych pediatrycznych.

Artykuł promocyjny

Terminale TETRA firmy Hytera dla służb publicznych

W Akcji

Deska ortopedyczna jako część zestawu PSP R-1

Deska ortopedyczna z kompletem minimum trzech pasów i zestawem do unieruchomienia głowy poszkodowanego oraz kołnierzami ortopedycznymi, jest tak powszechna w użyciu, że nie mogło jej zabraknąć w omawianym zestawie PSP R-1. Jej zastosowanie jest bardzo wszechstronne, ale pamiętać należy o kilku zasadach prawidłowego wykorzystania.

Artykuł promocyjny

Bezpieczna droga tylko z lampami Elektry – i tak już od 60 lat!

W Akcji

Najczęstsze urazy w wypadkach komunikacyjnych

W niniejszym artykule autorzy prezentują zasady resuscytacji oraz działań ratowniczych w sytuacjach szczególnych, do których zaliczają się wypadki komunikacyjne. Przypadki, które zostaną opisane to m.in. zabezpieczenie urazowe oraz resuscytacja osoby w zakleszczonym samochodzie, pomoc osobie z uwięzionymi kończynami bądź przygniecionej przez pojazd lub przedmiot.

Nowe samochody pożarnicze polskich producentów

Polscy producenci samochodów pożarniczych stale wprowadzają do swojej oferty nowości w całym segmencie pojazdów ratowniczo-gaśniczych. W niniejszym artykule autor prezentuje kilka interesujących samochodów. Zapraszamy do lektury.

Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze wodno-pianowo-proszkowe

W niniejszym materiale autor prezentuje wybrane średnie samochody ratowniczo-gaśnicze wodno-pianowo-proszkowe. Posiadanie na wyposażeniu tego typu samochodów jest wysoce uzasadnione nie tylko pod względem taktycznym, ale również z uwagi na parametry techniczno-taktyczne oraz aspekt ekonomiczny.

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij