W Akcji wydanie nr 1/2019
W Akcji wydanie nr 1/2019

W nowym roku pierwszy numer magazynu poświęcony został m.in.: systemom łączności, szkoleniom psów ratowniczych, ratownictwu lodowemu, nowemu pożarniczemu podnośnikowi hydraulicznemu. Ponadto czytelników z pewnością zainteresuje artykuł z zakresu ratownictwa wysokościowego i relacja z XVI Konferencji Naukowo-Szkoleniowej magazynu „W Akcji”. Zachęcamy też do lektury części katalogowej bieżącego wydania!

W Akcji

Ratownictwo lodowe Jak „ugryźć” temat lodu?

Ratownictwo na zamarzniętych zbiornikach wodnych jest działem ratownictwa wodnego realizowanego na poziomie podstawowym. Niestety, zdaniem autorów artykułu, nie do końca wypracowano taktykę i techniki ratownicze do działań na lodzie.

Klasyfikacja przyczyn pożarów – cz. I

Ustalania przyczyn pożarów są niezwykle ważnym elementem ochrony przeciwpożarowej. Stanowią bowiem jedną z form uzyskiwania materiału poznawczego, niezbędnego do określenia prawidłowej profilaktyki w zakresie zapobiegania pożarom.

Możliwości urządzeń radiotelefonicznych działających w standardzie DMR

W poprzednich artykułach z cyklu o łączności opisano funkcjonalności urządzeń radiotelefonicznych. Niniejszy artykuł stanowi prezentację funkcjonalności urządzeń działających w standardzie DMR.

Najmniejszy z najnowszych Pożarniczy podnośnik hydrauliczny nowej generacji

Krajowy producent podnośników pożarniczych Fabryka Maszyn Bumar-Koszalin S.A., należący do Grupy WISS, pod koniec ubiegłego roku dostarczył do jednostek Państwowej Straży Pożarnej 12 sztuk średnich podnośników pożarniczych.

Pyrocar 2018 Największy zlot samochodów pożarniczych w Czechach

17-18 sierpnia 2018 r. na terenie lotniska w Přibyslaviu odbył się V Zlot Samochodów Pożarniczych, znany pod nazwą Pyrocar. Strażacy z Czech, ze Słowacji oraz z Polski przyjechali na zlot 352 samochodami pożarniczymi różnych typów i rodzajów.

Szkolenie psów ratowniczych. Jak uniknąć dużego stresu podczas ćwiczeń?

Aby szkolenie psów ratowniczych przebiegało szybko i efektywnie, należy umieć rozsądnie dopasować poziom stresu do ćwiczeń. Dobrze wyszkolony pies w terenie potrafi bowiem zastąpić pracę wielu ludzi, a na gruzach okazać się szybszy i skuteczniejszy od urządzeń lokalizacyjnych.

SGRW w Radzionkowie. Czynniki zagrożeń i sposób działania strażaków

Ratownictwo wysokościowe jest specjalizacją prowadzącą swoje działania w miejscach i terenach trudno dostępnych. O swojej służbie w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Radzionkowie w rozmowie z Moniką Lis opowiada instruktor ratownictwa wysokościowego mł. asp. Michał Konarski.

SPAŁA 2018. XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa magazynu „W Akcji”

15-16 listopada 2018 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym INWEST w Smardzewicach k. Spały odbyła się XVI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod hasłem „HAZMAT I CBRNE”. Swoją wiedzą podzieliło się z nami 18 prelegentów, a w sumie ponad 100 osób uczestniczyło w wydarzeniu! Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na XVII edycję!

Wystawa w Muzeum Pożarnictwa w Fuldzie

W Deutsches Feuerwehr Museum (Niemieckim Muzeum Pożarnictwa) w Fuldzie zorganizowano ciekawą okolicznościową wystawę czasową „Obrona powietrzna (LSHD) w Niemieckiej Republice Federalnej w latach 1957-1968”.

WYDANIE KATALOGOWE 2019

WYDANIE KATALOGOWE 2019

Partnerzy katalogu

Spis treści

Wykaz firm

Prezentacje firm

PREZENTACJE FIRM

Profesjonalny przegląd hydrantów – urządzenia, oprogramowanie i szkolenia firmy BIATECH sp. z o.o.

BIATECH

Bezpieczne drogi tylko z lampami Elektry

Elektra

Technologia Husqvarna w służbie ratownictwa

Husqvarna

RENAULT TRUCKS

RENAULT TRUCKS

Hytera E-pack 100 − innowacyjny przemiennik mobilny dla łączności kryzysowej

RTcom

Ultralekkie zbiorniki kompozytowe

Techplast

FOGO

FOGO

Magazyn

MOTO-TRUCK

DIGITEX

WOJAS

EURODIS i KIKGEL

PRZEGLĄD PRODUKTÓW

Przegląd produktów

Wyposażenie i środki ochrony

Wyposażenie i środki ochrony

Wyposażenie i środki ochrony

Pojazdy i wyposażenie

Pojazdy i wyposażenie

Sprzęt ratowniczy

Sprzęt ratowniczy

Pompy, motopompy i agregaty prądotwórcze

Pompy, motopompy i agregaty prądotwórcze

Ratownictwo wodne

Łączność

Zabezpieczenia ppoż. i środki gaśnicze

Usuwanie zanieczyszczeń i ochrona środowiska

Usuwanie zanieczyszczeń i ochrona środowiska

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Indeks firm

Kalendarium wydarzeń

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij