W Akcji wydanie nr 2/2019
W Akcji wydanie nr 2/2019

Najnowsze wydanie magazynu „W Akcji” tradycyjnie poświęcone zostało ciekawym tematom z wielu dziedzin. Zachęcamy do zapoznania się artykułami na temat biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, wybuchowych pozostałości wojny i komunikacji w działaniach ratowniczych w KSRG. Ponadto czytelników z pewnością zainteresuje materiał o nowoczesnych drabinach Magirus we flocie PSP.

W Akcji

Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe. Czy „bierność” się opłaca?

Coraz większa świadomość społeczeństwa przekłada się wymiernie na zmniejszenie liczby zaprószeń ognia. Co jednak w sytuacji, gdy do pożaru już dojdzie? Jaką rolę odgrywają wówczas bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe?

Wybuchowe pozostałości wojny. Co powinien wiedzieć o nich strażak OSP i PSP?

Mimo upływu dziesięcioleci, ERW nadal stanowią olbrzymie zagrożenie dla życia i zdrowia, zarówno potencjalnych znalazców, osób postronnych, jak i funkcjonariuszy służb ochrony porządku publicznego oraz służb ratowniczych.

Klasyfikacja przyczyn pożarów – cz. II

W I części artykułu dokonano ogólnego omówienia przyczyn pożarów i scharakteryzowano zjawiska fizyczne, wydzielone w obrębie podstawowych grup przyczyn pożarów. Przedmiotem II części artykułu są reakcje chemiczne, samozapalenia i podpalenia.

Ratownictwo lodowe. Z dala od brzegu

Może wydarzyć się sytuacja, w której do załamania się tafli lodu dojdzie na tyle daleko od brzegu, że zasięg lin asekuracyjnych nie wystarczy, aby ratownicy asekurowani z brzegu byli w stanie dotrzeć do poszkodowanego. Rodzi się pytanie: co wtedy?

KSRG Komunikacja w działaniach ratowniczych

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy stanowi integralną część organizacji bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Niniejszy artykuł stanowi zarys organizacji działań ratowniczych oraz komunikacji i systemów łączności ratowników.

Nowoczesne drabiny Magirus we flocie PSP

W 2018 r. po raz pierwszy od powołania PSP zakupiono rekordową liczbę 38 drabin. W artykule omówiono pięcioprzęsłową ciężką drabinę hydrauliczną Iveco Magirus M42L o wysięgu 40 metrów (SCD-40).

Artykuł promocyjny

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego na podwoziu MAN TGM 13.290 4x4 BL

W Akcji

Samochody i sprzęt na targach „Florian 2018” w Dreźnie

11-13 października 2018 r. na terenach wystawowych w Dreźnie odbyły się 18. Targi Pożarnicze „Florian” pod nazwą „Ochrona przed pożarami, katastrofami i klęskami żywiołowymi”. Tematem wiodącym targów był jubileusz 60-lecia utworzenia Urzędu ds. Obrony Cywilnej przy Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Czy praca w strefach wybuchowych jest bezpieczna?

Czym jest strefa zagrożona wybuchem? W jaki sposób prowadzić w niej działania? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, w którym zostaną omówione przytoczone zagadnienia.

Bierny świadek w ujęciu psychologicznym

Czasami dochodzi do sytuacji, w których ludzie są obojętni i nie udzielają pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dlaczego nie reagują, pomimo posiadanej podstawowej wiedzy i ciążącej na nich odpowiedzialności karnej?

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij