W Akcji wydanie nr 4/2019
W Akcji wydanie nr 4/2019

W najnowszym numerze magazynu „W Akcji” można przeczytać o: zaleceniach operacyjnych dotyczących bezpiecznego stosowania BSP, odpowiednim doborze obuwia dla strażaków, sprzęcie pomiarowym w detekcji substancji niebezpiecznych, schodach ewakuacyjnych E 8000/E 3000, Międzynarodowej Wystawie Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki, trudnej akcji w owczarni w Pianowie oraz o najnowszych rozwiązaniach technologicznych ułatwiających pracę PSP.

Temat numeru

Zalecenia operacyjne dotyczące bezpiecznego stosowania BSP

Bezzałogowe statki powietrzne (BSP) zyskują coraz większą popularność. Jest ona niezwykle przydatnym narzędziem, wspierającym także działania PSP. W artykule przybliżono zasady umiejętnego korzystania z BSP.

W Akcji

Obuwie. Ochrona i optymalizacja komfortu działań

Buty strażackie są badane według normy PN-EN 15090:2012 m.in. pod kątem prawidłowego urzeźbienia podeszwy czy odporności na wodę. W artykule omawiamy obecnie stosowane buty pożarnicze – gumowe oraz skórzane.

Schody do nieba

Schody ewakuacyjne umożliwiają mieszkańcom wydostanie się z płonącego budynku. Stanowią one pionową część drogi ewakuacyjnej i powinny spełniać odpowiednie wymogi. W niniejszym artykule prezentujemy ratownicze schody E 8000/E 3000.

Międzynarodowa Wystawa Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki

Za nami 14. odsłona Targów Fireco. Osoby zainteresowane ochroną przeciwpożarową oraz wszyscy pasjonaci sprzętu pożarniczego mogli podziwiać m.in. XIX-wieczną pompę parową, czołg gaśniczy SPOT T55 i ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TITAN.

Sprzęt pomiarowy w detekcji substancji niebezpiecznych

W niniejszym artykule przedstawiono kilka rodzajów detekcji, jak również zaproponowano kilka rozwiązań zaczerpniętych z laboratoriów chemicznych, pozwalających na oznaczenie ilościowe i jakościowe substancji podczas działań.

Tam, gdzie elektronika może zastąpić ratownika

Prezentujemy najnowsze rozwiązania technologiczne ułatwiające jednostkom PSP przeprowadzanie akcji ratowniczych, podczas których obecność strażaka może okazać się szczególnie niebezpieczna bądź też niemożliwa.

Trudna akcja w owczarni w Pianowej

Z pożarem w Pianowie walczyło ponad stu strażaków PSP oraz druhów ochotników. Sytuacja wyglądała naprawdę poważnie. Pomimo trudu i wysiłku strażaków nie udało się uratować 62-letniego mężczyzny, na którego zawalił się strop owczarni.

Wydarzenia

Targi IFRE-EXPO w Kielcach

6-8 czerwca odbyły się III Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych (IFRE-EXPO), a także III Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Systemów Zabezpieczeń Przeciwpożarowych (WORK SAFETY-EXPO).

XVI Kongres Pożarniczy

PGE Narodowy w Warszawie na jeden dzień zamienił się w miejsce, w którym o zagrożeniach i pożarach wie się dosłownie wszystko. 25 lipca odbyła się tutaj 16. edycja Kongresu Pożarnictwa, na którym zostały zaprezentowane najnowsze systemy i rozwiązania branży przeciwpożarowej.

VIII Międzynarodowe Spotkanie Strażaków Kolekcjonerów i Historyków Amatorów

Z końcem czerwca po raz ósmy, tym razem w Jastrzębiu-Zdroju, spotkali się strażacy-kolekcjonerzy oraz historycy amatorzy z Polski, Czech i ze Słowacji, by między innymi zapoznać się z historią Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Jastrzębia-Zdroju.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij