W Akcji wydanie nr 5/2019
W Akcji wydanie nr 5/2019

W najnowszym wydaniu magazynu „W Akcji” tematem numeru są piany dekontaminacyjne (nowa alternatywa w działaniach ratowniczych). W dalszej części numeru można znaleźć artykuły dotyczące m.in.: innowacji w szkoleniach grup specjalistycznych, zastosowania przepływomierzy, łańcuchów antypoślizgowych na koła pojazdów pożarniczych, 19. Międzynarodowych Targów Techniki Pożarniczej PYROS, średniego samochodu ratownictwa technicznego wykonanego przez PS Szczęśniak.

Temat numeru

Piany dekontaminacyjne Nowa alternatywa w działaniach ratowniczych

Jednym z podstawowych zagadnień ratowniczych dotyczących zdarzeń, w których dochodzi do skażenia substancją szkodliwą, jest dekontaminacja osób, sprzętu i obiektów. Rozwiązaniem usprawniającym proces dekontaminacji może być m.in. zastosowanie pian gaśniczych.

W Akcji

Okiełznać żywioł wody. Cz. I

Strażacy gaszą tysiące pożarów rocznie w naszym kraju. Ze statystyk KG PSP wynika, że w 335 komendach powiatowych i miejskich PSP istnieje 496 jednostek ratowniczo-gaśniczych, do tego 29 posterunków i 5 jednostek szkolnych. Z kolei liczba jednostek OSP to imponujące 4439.

Techniki szkolenia grup specjalistycznych. Innowacje w szkoleniach

Szkolenie się i rozwój umiejętności w służbie jest nie tylko obowiązkiem, ale również szansą na skuteczniejsze prowadzenie działań. W artykule przedstawiamy techniki szkolenia grup specjalistycznych. Jedną z nich jest cykl Kolba.

19. Międzynarodowe Targi Techniki Pożarniczej PYROS

Od 29 maja do 1 czerwca 2019 r. w Brnie w Republice Czeskiej zorganizowano po raz 19. Międzynarodowe Targi Techniki Pożarniczej PYROS. Targi te są dedykowane przede wszystkim dla specjalistów i osób zainteresowanych ochroną przeciwpożarową.

Scania do ratowania życia

Do wybranych jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP trafiło w ostatnich dwóch latach 29 samochodów ratownictwa technicznego. Jednym z nich jest samochód wykonany przez fi rmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dla Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Wystrój wnętrz czy bezpieczeństwo pożarowe?

Autor w niniejszym artykule sprawdza, w jaki sposób projektanci radzą sobie z ochroną przeciwpożarową. Czy wytyczenie dróg ewakuacyjnych z czytelnymi znakami – zwłaszcza w centrach handlowych – jest prostym zadaniem?

Łańcuchy antypoślizgowe na koła pojazdów pożarniczych

Rozważając wybór łańcuchów na koła pojazdu pożarniczego i dokonując go, należy pamiętać, że dobrze dobrane łańcuchy przyspieszą dotarcie pojazdu na miejsce zdarzenia, a w trudnych warunkach pojazd bez łańcuchów w ogóle nie będzie w stanie podjąć akcji ratowniczej.

Wydarzenia

Targi MSPO w Kielcach

27. edycja Targów MSPO w Kielcach odbyła się 3-6 września 2019 roku. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2019 roku ugruntował swoją pozycję jako trzecia po Paryżu i Londynie wystawa militarna w Europie.

Poznaj czterokrotnego zwycięzcę Biegu Katorżnika!

10 sierpnia 2019 roku odbył się słynny Bieg Katorżnika. Podczas tegorocznej edycji strażak z Płocka – mł. ogn. Przemysław Głoskowski – zapisał się na kartach historii Biegu Katorżnika jako pierwszy, który czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Kolekcjoner hełmów ze Słowacji

We wrześniu bryg. w st. sp. Marek Pisarek, będąc na Słowacji w okolicach miasta Turzovka, odwiedził muzeum z ciekawymi egzemplarzami hełmów z całego świata. Kolekcjonerem i zarazem oprowadzającym po wspomnianym muzeum był czynny strażak – Jozef Malik.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij