25 października na Uniwersytecie w mieście Leoben (Austria) odbył się kongres poświęcony bezpieczeństwu strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Dnia 25 października na Uniwersytecie w mieście Leoben (Austria) odbył się kongres poświęcony bezpieczeństwu strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych. W kongresie udział wzieło ponad 250 osób, w tym obywatele Niemiec, Włoch, Chorwacji, Holandii, Austrii, USA i Polski. Stronę polską reprezentowali st. kpt. Grzegorz Orłowski oraz st. asp. Waldemar Pruss ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Podczas spotkania referenci zaprezentowali ciekawe tematy dotyczące bezpieczeństwa strażaków, natomiast w czasie przerw można było zapoznać się z produktami prezentowanymi przez kilku producentów i dystrybuotów sprzętu pożarniczego. W poruszonych tematach wiele razy podkreślano zagrożenie czynnikami rakotwórczymi podziałaniach gaśniczych, higienie strażaków po kontakcie z różnymi cząstkami powstałymi w procesie spalania oraz dekontaminacji ubrań specjalnych. Cały kongres został zorganizowany przez grupę strażaków pasjonatów z Atemschutzunfaelle.eu, którzy zajmują się tematyką wypadków z udziałem strażaków oraz zasadami bezpieczeństwa stosowanymi podczas działań.

 Tematy zaprezentowane podczas kongresu:

-        Straż Pożarna w Polsce, Szkolenie ze sprzętu ochroyn dróg oddechowych oraz roty asekuracyjne w pożarnictwie polskim. st. asp. Waldemar Pruss

-        Organizacja działań gaśniczych; zmiany w koncepcji Straży Pożarnej miasta Graz. inż.Ingo Mayer

-        Heroizm amerykańskich strażaków. prof. dr Wolfgang Hochbruck

-        Straż Pożarna Miami Dade oraz jej baza wypadków z udziałem strażaków. Chief Dave Downey

-        Zabezpieczenie przed wybuchem. dr inż. Hannes Kern

 

tekst i zdjęcia: st. asp. Waldemar Pruss

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij