30 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrówce Małej obchodziła 120-lecie swojej działalności.

Nad uroczystymi obchodami, które rozpoczęły się maszą świętą, a zakończyły atrakcjami dla społeczności lokalnej, Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Katowice - Marcin Krupa. Centralne miejsce w programie wydarzenia zajęła uroczysta zbiórka, podczas której odznaczenia za zasługi otrzymali dzielni druhowie, którzy od lat poświęcają swój czas i energię, często narażając życie i zdrowie by ratować innych.

OSP w Dąbrówce Małej liczy 127 członków, w tym: 83 czynnych członków, 10 członków honorowych oraz 34 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

W samym 2015 roku strażacy-ochotnicy dysponowani byli już do 110 zgłoszeń. W 2014 roku odnotowano 193 wyjazdy, w tym do akcji ratowniczo-gaśniczej po wybuchu w kamienicy przy ulicy Chopina w Katowicach. Co roku druhowie angażują się w zabezpieczenie lokalnych wydarzeń sportowo-kulturalnych, takich jak: Silesia Marathon, Tour De Pologne czy lokalne festyny i parady.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Telewizja TVS, czasopismo „Strażak”, magazyn „W Akcji” oraz miesięcznik Roździeń.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij