Organizowana od 23 lat wystawa militarna, z roku na rok pochwalić się może coraz większą frekwencją firm i odwiedzających ją gości.

Organizowana od 23 lat wystawa militarna, z roku na rok pochwalić się może coraz większą frekwencją firm i odwiedzających ją gości. Zawdzięcza to nie tylko wieloletniemu doświadczeniu kieleckiego ośrodka wystawienniczo-kongresowego, ale też stałej obecności światowych koncernów przemysłu obronnego.

Tegoroczne targi Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyły się 1-4 września w Kielcach. 550 wystawców z 30 krajów (m.in. Wielka Brytania, Kanada, USA, Niemcy, Japonia, Francja) prezentowało swoją ofertę na powierzchni wystawienniczej 27 000 metrów kwadratowych.

Liczne konferencje towarzyszące, a także przeróżne atrakcje sprawiły, że targi cieszyły się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Atrakcją wartą uwagi była możliwość spróbowania swoich sił w roli pilota odrzutowca F-35. Możliwość odbycia symulacji lotu zapewniła uczestnikom firma Lockheed Martin.

Wśród firm pożarniczych, które wystawiały się na tegorocznym MSPO, warto wymienić Lubawę, RTcom, Szczęśniaka, AJ Group, Andropol, Krause, Markpol, Star San Duo oraz Mactronic. Swoje stoisko miała również PSPS Kielce, która przygotowała pokaz sprawności jednostek ratowniczych. W pokazie zaprezentowano dwie symulacje: pierwsza dotyczyła wypadku samochodu osobowego, który na stacji benzynowej zderzył się z butlą z gazem. Druga scenka prezentowała akcję ratowniczą poszkodowanego, który wpadł do studzienki kanalizacyjnej. Widzowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda „od kuchni” przeprowadzenie akcji ratowniczej przez straż pożarną, a także ratowników medycznych.

Ostatniego dnia odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Prezydenta RP, który wręczył nagrodę dla produktu najlepiej służącego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa żołnierzy Sił RP. Nagrodę otrzymało Consorcium Huta STALOWA WOLA S.A. oraz WB Elektronic S.A. za „zdalnie sterowany system wieżowy z wyrzutnią PPK SPIKE zintegrowany z KTO ROSOMAK”.

Zapraszamy do zapoznaniasię z naszą fotorelacją

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij