Dnia 22 czerwca 2016 r. odbyły się warsztaty ratownictwa technicznego w KM PSP Gdańsk. Na poligonie gościły m.in. jednostki z województwa oraz przedstawiciele Marynarki Wojennej.

Uczestnicy mogli poćwiczyć z najnowszym sprzętem do stabilizacji, podnoszenia oraz cięcia i rozpierania firmy Resqtec. Do ich dyspozycji  były 2 sceny. Pierwsza z autem do ustabilizowania podporami pneumatycznymi ProFix Max, klockami i klinami oraz podniesienia za pomocą hybrydowych poduszek NT. Dalej uwalniano poszkodowanego za pomocą rozpieracza współpracującego z narzędziem combi. Wykorzystano też ciche i lekkie pompy 3SR, które nie przyczyniają się do zwiększenia stopnia przestraszenia ofiary. Drugą sceną była katastrofa budowlana z poduszkami NT.

Ciekawostką była współpraca poduszek i podpór, spiętych do jednego stanowiska sterowania. Dzięki temu do akcji podnoszenia oddelegowany był tylko jeden ratownik, z dala od ładunku. Wszechstronność narzędzi pozwoliła uniknąć zastosowania dużego i drogiego zestawu.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij