Dnia 28-30 czerwca 2016 r. odbyły się warsztaty ratownictwa technicznego i medycznego k. Żnina.

Do Mamlicza ściągnęły jednostki KM i KP woj. kujawsko-pomorskiego, w tym SGPR „Toruń” i „Kujawy”, ćwiczące m.in. na samochodach ze sprzętem ratowniczym. Dodatkowo była możliwość  ćwiczeń z najnowszym sprzętem do stabilizacji, podnoszenia, cięcia i rozpierania firmy Resqtec. Interesujące były podpory pneumatyczne ProFix Max współpracujące z poduszkami NT Hybrid. Zostały spięte do jednego stanowiska sterowania, dzięki czemu do akcji podnoszenia oddelegowany był tylko jeden ratownik, pracujący z dala od ładunku.
Cel warsztatów: jak najszybszy dostęp do ofiary oraz kompleksowa ewakuacja – z użyciem sprzętów technicznych i medycznych, z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa i spokoju w obecności poszkodowanego. Ciekawym rozwiązaniem okazały się ciche i lekkie pompy 3SR dla  narzędzi tnących i rozpierających Resqtec, które nie przyczyniają się do zwiększenia stopnia przestraszenia ofiary.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij