Trwa akcja pomocy st. str. Mariuszowi Drabowi – funkcjonariuszowi KM PSP w Grudziądzu, którego dom i niemal cały dorobek życia spłonął w pożarze.

W nocy 5 stycznia 2017 r. ok. godziny 03.00 w gospodarstwie państwa Drabów wybuchł pożar. Pomimo wielkiego zaangażowania strażaków pożar strawił większą część gospodarstwa. Zasadnicza część domu została uratowana, spalił się jednak jego przedsionek, kuchnia, łazienka i kotłownia, a także część gospodarcza z maszynami i samochodem. Dom nie nadaje się do zamieszkania i wymaga generalnego remontu. Strażak wraz z żoną i dwójką dzieci zostali de facto bez dachu nad głową.

W pomoc strażakowi włączyły się lokalne władze, przedsiębiorcy, media oraz ludzie o wielkim sercu. Koledzy z pracy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, uprzątnęli pogorzelisko, a teraz pomagają remontować zniszczony dom. Przygotowali również poruszający spot zachęcający do wsparcia rodziny Drabów.

W pomoc strażakowi zaangażowali się także Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Błaszczak oraz komendant główny PSP – nadbryg. Leszek Suski, którzy 20 stycznia 2017 r. spotkali się z poszkodowanym strażakiem i udzielili mu wsparcia finansowego. W spotkaniu uczestniczyli również: st. bryg. Janusz Halak, kujawsko-pomorski komendant wojewódzki PSP i komendant miejski PSP w Grudziądzu – bryg. Robert Gutowski. Nie zabrakło grudziądzkiej załogi oraz kolegów strażaków. To dzięki nim wołanie o pomoc stało się bardzo skuteczne.

Nadbryg. Leszek Suski serdecznie podziękował strażakom za przygotowanie spotu i wsparcie dla kolegi w trudnym czasie. Podkreślił, że w czasach, kiedy więzi międzyludzkie słabną w społeczeństwie, zachowanie strażaków jest szczególnie budujące.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć strażaka w potrzebie, proszeni są o wpłatę pieniędzy na konto poszkodowanego:

nr konta: 26 9500 0008 0009 4357 3000 0001 z dopiskiem „Pomoc dla strażaka Mariusza”.

 

Źródło: http://www.straz.gov.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij