„Ogólnopolska Galeria Ratownicza” to fanpage na Facebooku, który powstał w 2012 roku, a pomysł stworzenia go zrodził się z pasji do służb mundurowych – przede wszystkim do Straży Pożarnej.

Pierwsze zdjęcia były fotografiami samochodów oraz dokumentacją akcji pobliskich Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wykonywane były smartfonami i chowane do przysłowiowej „szuflady”.

Po kilku miesiącach składowania kolejnych fotografii na dyskach komputerów, w głowach założycieli fanpage’a pojawiła się myśl, aby podzielić się nimi z innymi. Coraz większa popularność Facebooka skłoniła autorów „Ogólnopolskiej Galerii Ratowniczej” do założenia konta o tematyce ratowniczej na portalu. Początkowo fanpage miał mieć charakter lokalny, posty miały dotyczyć obrębu powiatu czy województwa, jednak ostatecznie zdecydowano się na publikowanie fotografii z całej Polski. Pierwszy post ze zdjęciem i informacjami pojawił się 1 września 2012 roku.

Zainteresowanie profilem i zdjęciami skłoniło twórców do zakupu lepszego sprzętu fotograficznego. Polubień strony cały czas przybywało, co bardzo motywowało jej autorów. Zaczęli jeździć do oddalonych od siebie jednostek OSP oraz PSP, gdzie fotografowali samochody oraz ich wyposażenie, a zdjęcia na bieżąco publikowali na profilu. Po półrocznym zwiedzaniu jednostek rozpoczęli współpracę z niektórymi Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, robiąc zdjęcia z interwencji – pożarów, wypadków, miejscowych zagrożeń oraz dokumentując na zdjęciach pokazy czy festyny. W 2014 roku fanpage osiągnął pierwszy 1000 polubień, opublikowano wtedy ponad 2 tysiące zdjęć, 2000 osób udostępniło posty, a 4500 odbiorców dało „Lubię to”.

W 2015 roku wprowadzono kilka zmian na fanpage’u. Fani zaczęli przysyłać coraz więcej zdjęć ze swoich jednostek, fotografii samochodów pożarniczych oraz informacji z akcji ratowniczych, które autorzy publikowali na swojej stronie. Zaangażowanie odbiorców „Ogólnopolskiej Galeria Ratowniczej” sprawiło, że fanpage nabrał charakteru społecznościowego, którego twórcami są również fani.

Aktualnie fanpage „Ogólnopolska Galeria Ratownicza” ma ponad 7000 polubień, a jego odbiorcy są bardzo aktywni.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij