To jedyna taka impreza na skalę światową, gdzie zawody TOUGHEST FIREFIGHTER ALIVE są połączone z FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE.

 

Na imprezę w Toruniu, która odbywała się w dniach 22-24 czerwca 2017, przyjechało ponad 300 strażaków z całego świata – wśród zawodników znaleźli się miedzy innymi reprezentancje Francji, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Czech, Słowacji, Białorusi, Litwy, Portugalii, a nawet USA. Wydarzenie objął patronatem medialnym magazyn „W Akcji”

Rejestracja zawodników na Toughest Firefighter Alive & Firefighter Combat Challenge POLAND 2017 rozpoczęła się w czwartek, tj. 22 czerwca 2017.  Zawody odbywały się na starym mieście w Toruniu, towarzysząc Dniom Miasta Torunia. Już w czwartek wystartowały eliminacje tandemów i sztafet. W piątek, 23 czerwca, od godziny ósmej odbywały się starty indywidualne. Kolejne godziny zmagań stawiały przed strażakami kolejne wyzwania: przeciąganie poszkodowanego, wciąganie ciężaru na linie, bieg z przeszkodami, a nawet wbieganie na wieżę ratusza.

Wszyscy czekali z zapartym tchem na wyniki poszczególnych konferencji i na finały. Wśród zwycięzców można było znaleźć również Polaków. W finałach sztafet wygrał Team Warszawa. W kategorii FCC Open zwyciężył przedstawiciel tej samej drużyny: Tomasz Grzelak. Najtwarszym strażakiem (Toughest Firefighter Alive) w kategorii Open został Marcin Zdziebło z KW PSP Katowice, zaś najtwardszą kobietą strażakiem – Agnieszka Wojciechowska z KM PSP Kraków.

Najważniejszy jednak był sportowy duch, który panował podczas trzech dni zawodów, a także chęć przezwyciężenia własnych słabości, gdyż – jak głosił napis umieszczony na koszulkach zawodników – YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE, UNTIL STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE.

Natalia Woźny-Huchla

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij