W dniach 30.06.-2.07. 2017 r. w Główczycach odbył się IX Międzynarodowy Zlot Pojazdów Pożarniczych – Fire Truck Show.

W Zlocie wzięło udział około 130 różnego rodzaju samochodów pożarniczych. W sobotę, 1 lipca, odbyła się msza święta, poświęcenie pojazdów i uroczysty korowód wszystkich samochodów strażackich ulicami Główczyc. Wydarzeniu towarzyszyły gry i zabawy oraz występy muzyczne. Zlot przyciągnął tysiące uczestników. Jak co roku, o godz. 18 miał miejsce Fire Truck Shower – czyli wielki prysznic.

Pomysł zorganizowania „Fire Truck Show, czyli Zlotu Pojazdów Pożarniczych” narodził się w 2007 roku, kiedy to trzech pasjonatów pożarnictwa, czynnych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, zainspirowało się zlotem Master Truck i postanowiło przenieść klimat imprezy na realia swojej miejscowości i zainteresowań – czyli zastąpić ciężarówki samochodami pożarniczymi. Idea okazała się jak najbardziej trafna. Pierwsza edycja Fire Truck Show odbyła się w sierpniu 2009 roku.

Zlot zrzesza strażaków z całej polski. Impreza, oprócz strażaków, przyciąga tłumy wielbicieli wozów pożarniczych, służby współpracujące bezpośrednio ze strażą pożarną, fanów motoryzacji oraz wiele osób z całego kraju oraz z zagranicy. Można tu zobaczyć najróżniejsze wozy pożarnicze, które służą do ratowania życia i mienia ludzkiego. Impreza motoryzacyjna ma na celu integrację użytkowników i miłośników samochodów strażackich oraz innych służb współpracujących bezpośrednio ze strażą pożarną.

Magazyn „W Akcji” objął wydarzenie patronatem medialnym.

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij