7 stycznia 2018 roku tuż po godzinie 8:00 Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu otrzymała zgłoszenie o podtruciu tlenkiem węgla w miejscowości Goździelin, w gminie Bodzechów.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 2 zastepy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków uzyskano informację od właścicielki obiektu, że w jednorodzinnym budynku mieszkalnym w pokoju dziennym zadziałał czujnik tlenku węgla. Przed przybyciem strażaków kobieta przewietrzyła wszystkie pomieszczenia. Na miejscu zdarzenia znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego, gdyż poszkodowana uskarżała się na osłabienie i złe samopoczucie.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiarów urządzeniem MX-4. Urządzenie w jednym z pomieszczeń wykazywało zawartość w powietrzu 14 ppm tlenku węgla. Po dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń nie stwierdzono obecności CO w powietrzu. Właścicielkę obiektu pouczono, zalecając nieużywanie pieca c.o. do momentu wykonania przeglądu kominiarskiego. Poszkodowana po przebadaniu została zabrana przez ZRM do szpitala.

Na tym działania zakończono. Akcja trwała prawie godzinę. Śmiało można stwierdzić, że w tym przypadku tak mała inwestycja w czujnik tlenku węgla zwróciła się z nawiązką, mieszkanka Goździelina przeżyła atak "cichego zabójcy".

Opracowanie: st. kpt. Barbara Majdak, KP PSP Ostrowiec

Źródło: www.straz.gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij