24-29 kwietnia w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny odbyły się jedne z najważniejszych wydarzeń branżowych – SAWO, Securex, Instalacje, Expopower i Greenpower.

Na powierzchni blisko 6500 m2 zwiedzający mogli odwiedzić aż 256 stoisk wystawców. Wśród nich znaleźli się nie tylko przedstawiciele rynku polskiego, ale również producenci i firmy zagraniczne. Łącznie na terenie pawilonów zaprezentowali się wystawcy z 25 krajów, a stoiska odwiedziło niemal 29 000 osób. Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 za każdym razem gromadzą rzeszę osób z branży bezpieczeństwa i ochrony pracy oraz umożliwiają zaprezentowanie innowacyjnych produktów i technologii.

Wydarzenia towarzyszące

Goście Targów mieli możliwość obserwowania pokazów CFBT (Compartment Fire Behaviour Training) oraz prezentacji z wykorzystaniem robota mobilnego IBIS. Przedstawiono również specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej z Wielkopolski. W tym roku specjalny program na targi SAWO 2018 zaplanowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej. Wielu obserwatorów przyciągnął praktyczny pokaz ratownictwa chemiczno-ekologicznego z wykorzystaniem robota mobilnego IBIS. Kolejną atrakcją Targów był pokaz najnowocześniejszego sprzętu ratowniczego, który zwiedzający mogli podziwiać na placu przed halą 3A. Duże zainteresowanie wzbudziły inicjatywy Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej PIB z Józefowa oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa z Oddziału w Wielkopolsce. Na stoisku odwiedzający mieli możliwość zaznajomienia się ze sposobami udzielania pierwszej pomocy. Ponadto zaprezentowano symulator zagrożeń pożarowych. Narzędzie zostało opracowane z myślą o edukowaniu o sposobach postępowania podczas pożaru w budynku mieszkalnym bądź użyteczności publicznej. 25 kwietnia – drugiego dnia Targów – zorganizowane zostały szkolenia z gaszenia pożarów wewnętrznych, przeprowadzane przez instruktorów CFBT na placu przed halami. Podstawą szkolenia były drewniane domki, na których przykładzie pokazano: zapalenie gazów pożarowych, rozgorzenie i backdraft. W planie szkoleń znalazły się również zagadnienia związane ze współpracą strażaków w rocie, operowaniem prądami gaśniczymi i postępowaniem przed drzwiami do palącego się pomieszczenia.

Podczas trwania Targów SAWO, dzięki inicjatywie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, był wyświetlany film edukacyjny o bezpieczeństwie w zbiornikach. Na stoisku firmy uvex jak zawsze można było zobaczyć innowacyjne rozwiązania z zakresu środków ochrony indywidualnej. Gwiazdą tegorocznej edycji była amerykańska linia rękawic HexArmor oraz rozwiązania łączące w sobie elektronikę z odzieżą ochronną. HexArmor to najbardziej odporne rękawice antyprzecięciowe, stosowane tam gdzie rękawice, wg europejskich norm nie zapewniają dostatecznej ochrony, a także rękawice antyprzekłuciowe, chroniące nawet przez przekłuciem igłami medycznymi. Seria odzieżowa Techware, stanowi połączenie aktywnego sytemu oświetlenia z odzieżą ochronną, poprawiające widzialność pracowników i minimalizujące zagrożenia, wynikające z niedostatecznej widoczności. Proponowane rozwiązania stanowią element oferty sprzedażowej, a nie tylko prototypy targowe.

Rekordowe SAWO

Tegoroczne SAWO było przełomowe pod względem zainteresowania produktami oraz liczbą odwiedzających, którzy znaleźli rozwiązania wcześniej niedostępne na naszym rynku.P rodukty i rozwiązania technologiczne prezentowane podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018 walczyły o Złoty Medal MTP i GRAND PRIX SAWO. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko redakcji magazynu „Promotor BHP”, mieszczące się tuż obok wejścia do hali numer 3. Każdy zwiedzający mógł bezpłatnie odebrać egzemplarze czasopisma, katalog produktowy oraz inne tytuły, wydawane przez Elamed Media Group. Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej edycji.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij