Polski Instytut Rozwoju Biznesu ma zaszczyt zaprosić do udziału w 6. edycji konferencji "Systemy wspierające organizację akcji ratunkowych", która odbędzie się 4 lipca 2018 r. w Warszawie.

Wypadek jest niespodziewany, zarówno dla ofiary jak i dla obserwatorów. W sytuacji nagłego zagrożenia życia trzeba szybko i zdecydowanie reagować. W każdym przypadku zagrożenia życia niezwykle istotne jest sprawne i skuteczne przeprowadzenie akcji ratunkowej. Każdy błąd może być przyczyną utraty zdrowia, a nawet życia człowieka. W czasie akcji nie ma czasu na dyskusje. Powinna ona przebiegać sprawnie i szybko. Zapraszamy na spotkanie z ekspertami, do przeglądu najnowszych osiągnięć w dziedzinie ratownictwa medycznego, dyskusji o problemach i kierunkach rozwoju ratownictwa medycznego oraz wymiany doświadczeń.

Wykłady poprowadzą m.in.:
– mgr Paweł Musiał – Kierownik zespołu P oraz członek zespołu S, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach oddział Jędrzejów; Wykładowca, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
– Paweł Gawłowski – Zakład Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Tematyka konferencji:

 • Organizacja i prowadzenie akcji ratunkowej

 • Komunikacja podczas akcji ratunkowych

 • Struktura kierowania działaniami ratowniczymi

 • Logistyka działań służb ratowniczych w zdarzeniach masowych

 • Pojęcie, zakres i organizacja pierwszej pomocy

 • Łączność specjalna – współdziałanie i skuteczna komunikacja służb administracyjnych, służb mundurowych i ratowników

 • Systemy teleinformatyczne dla zarządzania kryzysowego i ratownictwa

 • Bezpieczeństwo i ochrona infrastruktury krytycznej

 • Informacja przestrzenna – podstawa akcji ratunkowych

 • Systemy mobilne dla służb szybkiego reagowania

 • Telemedycyna w zarządzaniu kryzysowym, transmisja informacji medycznej w diagnostyce i systemach ratownictwa medycznego

Do bezpłatnego udziału w konferencji zapraszamy koordynatorów zespołów ratownictwa medycznego: WOPR, TOPR, GOPR, jednostek samorządów terytorialnych, instytucji administracyjnych, centrów zarządzania kryzysowego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojska Polskiego, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Dyrektorów publicznych i prywatnych zakładów opieki zdrowotnej, Ordynatorów (Kierowników) Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, przedstawicieli Centrów Powiadamiania Ratunkowego i specjalistów od zarządzania kryzysowego.

Lokalizacja: Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A., ul. Nowy Świat 6/12, 00-400 Warszawa

Czas trwania: 09.30 – 14:30

Uczestnikom zapewniamy: materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z ekspertami.

Źródło i fot.: Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij