Przed Spodkiem w Katowicach dnia 3 października odbyły się ćwiczenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

3 października 2018 roku, w ramach przygotowań do szczytu klimatycznego (COP24) straż pożarna przeprowadziła ćwiczenia w katowickim „Spodku”. Celem ćwiczeń było między innymi zapoznanie się z charakterystyką obiektów, w których odbędzie się COP, doskonalenie taktyki działań ratowniczo-gaśniczych na poziomie podstawowym i specjalistycznym oraz sprawdzenie systemu łączności.
Strażacy przećwiczyli cztery scenariusze zdarzeń: pożar dachu Spodka, zabezpieczanie i przeszukiwanie gruzowiska z udziałem ratowników z psami, wydobycie osób poszkodowanych i udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacja osoby z dachu budynku przy użyciu specjalistycznego sprzętu do ratownictwa wysokościowego oraz zabezpieczenie próbki niezidentyfikowanej substancji. W ostatnim epizodzie wykorzystano specjalistycznego robota, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie niebezpiecznych działań bez konieczności narażania ratowników.
Ćwiczenia obserwował Śląski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jacek Kleszczewski oraz oficerowie z komendy wojewódzkiej i komend powiatowych/miejskich PSP przewidziani do udziału w zabezpieczeniu szczytu klimatycznego.
W dzisiejszych ćwiczeniach zaangażowanych było 19 zastępów straży pożarnej z województwa śląskiego, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno -Ekologicznego z JRG Katowice-Piotrowice, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Jastrzębie Zdrój” oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego „Radzionków”.

Źródło: http://www.katowice.kwpsp.gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij