W piątkowy wieczór w Liverpoolu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® w sportowym cięciu i rąbaniu drewna. Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację na siódmym miejscu, bijąc w ćwierćfinale drużynowy rekord kraju.

Najlepsza okazała się Australia, która ustanowiła nowy rekord świata (45.10 s). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a na najniższym stopniu podium stanęli Kanadyjczycy.

Zespoły złożone z czterech zawodników, walczyły ze sobą w systemie pucharowym, gdzie dwie drużyny rywalizowały ze sobą równocześnie na scenie w czterech konkurencjach polegających na jak najszybszym cięciu i rąbaniu drewna przy użyciu siekier, pił ręcznych i pilarek mechanicznych. Reprezentacja, która przegra daną rundę, odpadała z zawodów.

Reprezentacja Polski przyjechała do miasta Beatlesów jako ubiegłoroczni wicemistrzowie świata. Srebrny medal w 2017 roku był wielką sensacją, a Polakom w zawodach dopisywało szczęście. W tym roku los nie był jednak tak łaskawy i na podium stanęli faworyci z Antypodów i Ameryki Północnej. Na osłodę tegorocznych mistrzostw polskiej reprezentacji pozostaje pobicie krajowego rekordu (56.20 s). Polskę reprezentowali: Arkadiusz Drozdek (Zielona Góra, woj. lubuskie), Jacek Groenwald (Połczyno, woj. pomorskie), Krystian Kaczmarek (Szkaradowo, woj. wielkopolskie) oraz Michał Dubicki (Konary, woj. wielkopolskie). To jeszcze nie koniec emocji, bowiem tegoroczny mistrz Polski, Arkadiusz Drozdek, będzie dzisiaj rywalizował w zawodach indywidualnych.

Źródło i fot.: STIHL TIMBERSPORTS®

 

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij