Hydranty przeciwpożarowe pełnią niezwykle ważną rolę w zabezpieczeniu przeciwpożarowym. Zachęcamy do zapoznania się z urządzeniami, oprogramowaniem i szkoleniami firmy BIATECH sp. z o.o.

Hydranty przeciwpożarowe pełnią niezwykle ważną rolę w zabezpieczeniu przeciwpożarowym miast, wsi oraz wszelkich budynków. Aby mogły stać się gwarantem bezpieczeństwa życia, zdrowia i dóbr materialnych należy je okresowo sprawdzać. Dokonywać przynajmniej raz w roku przeglądu stanu technicznego oraz zbadać wydajność i ciśnienie w trakcie poboru wody z hydrantu. Do tego badania świetnie nadają się urządzenia takie jak HYDRO-TEST, FLOWBOSS czy FLOWMASTER. Precyzyjna budowa, łatwa obsługa, niezawodność pomiaru są gwarantem skutecznych i wiarygodnych efektów wykonywanych czynności. Urządzenia HYDRO-TEST można stosować zarówno do badania hydrantów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Sprawdzone metody pomiarów z wykorzystaniem specjalnych dysz, pomiaru elektromagnetycznego zapewniają precyzję na każdym etapie usługi. Najnowsze serie urządzeń elektronicznych wyposażone są w GPS, Bluetooth, co przekłada się na wiele możliwości zastosowania sprzętu, m.in. w wodociągach, gdzie oprogramowanie SamSerwis oferuje integrację z GIS.

Przegląd i konserwacja hydrantu powinna być realizowane przez osobę kompetentną, czyli posiadającą niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. Warto zatem zadbać o nabycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Najprostszą i najskuteczniejszą drogą jest udział w specjalnych szkoleniach dedykowanych dla konserwatorów hydrantów. Takie szkolenia cyklicznie organizuje firma BIATECH sp. z o.o. z Zaścianek k/Białegostoku. Jest to kumulacja wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zarówno dla obecnych, jak i przyszłych konserwatorów ppoż. W trakcie szkolenia konserwatorzy nabywają wiedzę na temat podstaw prawnych związanych z badaniami i konserwacją hydrantów. W trakcie części praktycznej uczestnicy mają możliwość przeprowadzenia czynności związanych z przeglądem i konserwacją hydrantów oraz przygotowaniem dokumentacji po wykonanym przeglądzie. Idealne szkolenie to szkolenie dostosowane do uczestników i ich potrzeb. Dlatego warto zastanowić się nad szkoleniem swoich służb w trakcie dedykowanych szkoleń na miejscu, np. na terenie obiektu produkcyjnego, podczas których konserwatorzy będą mogli wypróbować swoje umiejętności nabyte na szkoleniu w prawdziwych warunkach ich pracy.

Niewątpliwie dopełnieniem efektywnego zarządzania hydrantami i ich stanem technicznym jest odpowiedni system. Z pomocą przychodzi tu oprogramowanie SamSerwis firmy BIATECH sp. z o.o. Moduł HYDRANTY umożliwia łatwe utrzymanie wszelkich niezbędnych informacji o konserwowanych hydrantach, np. typ, lokalizacja, producent, termin i wynik przeglądu. System poinformuje również konserwatora o zbliżającej się dacie kolejnego przeglądu. Oprogramowanie SamSerwis dzięki zaimplementowanym narzędziom ułatwi również sporządzanie protokołów z przeglądów. Podsumowując, osoba kompetentna wyposażona w niezawodne urządzenia pomiarowe oraz wspomagana przez system zarządzania przeglądami hydrantów stanowi gwarancję odpowiedniego utrzymania zabezpieczenia przeciwpożarowego w budynkach, jak i w terenie.

Autor: mgr inż. Kamil Świętochowski

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij