W dniach 12-13 października ub.r. w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tvarožnej (okr. Kežmarok) na Słowacji odbyło się VII Międzynarodowe Spotkanie Strażaków Kolekcjonerów i Historyków

W spotkaniu uczestniczyło 26 strażaków zawodowych i ochotników z 4 krajów, tj. Polski, Czech, Słowacji oraz Niemiec. W ramach spotkania organizatorzy przygotowali walor filatelistyczny o tematyce pożarniczej w postaci pamiątkowego datownika okolicznościowego odciśniętego również na okolicznościowych kopertach. Spotkanie było okazją nie tylko do wymiany różnych walorów kolekcjonerskich, ale także okazją do zapoznania się z historią Ochotniczych Straży Pożarnych w Prešovskim kraju/województwie. Uczestnicy spotkania zwiedzili również Krajskie/Wojewodzkie/ Muzeum w Prešovie. Muzeum prowadzi dział poświęcony historii pożarnictwa na Słowacji. W zbiorach znajduje się wiele unikatowych i ciekawych eksponatów technicznych w tym sikawki drewniane, pompa parowa Knausta i samochody pożarnicze. Na zakończenie ustalono, że następne VIII spotkanie odbędzie się w Polsce w Jastrzębiu-Zdroju. Zgodnie z tym ustaleniem spotkanie to odbędzie się w dniach 28-29 czerwca br. Uczestnicy będą mogli się zapoznać z funkcjonowaniem i wyposażeniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jastrzębiu-Zdroju, działalnością Komendy Miejskiej PSP oraz historią i dniem dzisiejszym jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta. Natomiast w dniu 29 czerwca będą mogli uczestniczyć w pokazach „Jak dawniej gaszono pożary”, w ramach których sa rozgrywane Wojewódzkie Zawody Sikawek Konnych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie. Organizatorem spotkania jest Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Jastrzębiu-Zdroju pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta.

Źródło i fot.: bryg. w st. sp. Marek Pisarek

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij