W dniach 2-4 maja 2019 roku na terenach wystawowych TMM a.s. w Trenčinie na Słowacji odbyła się już po raz 14 Międzynarodowa Wystawa Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki.

Międzynarodowa Wystawa Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki

U naszych południowych sąsiadów wystawa ta  powróciła do cyklu dwuletniego. Targi te są  dedykowane przede wszystkim dla specjalistów i osób zainteresowanych ochroną przeciwpożarową,  jak i dla  pasjonatów sprzętu pożarniczego. Na wystawie zaprezentowali się  wystawcy ze  Słowacji, z Czech, Polski oraz Niemiec i Finlandi. Wystawa – chociaż skromna – mogła się podobać ze względu na zaprezentowane nowości w zakresie sprzętu pożarniczego, jak również ze względu na wystawienie interesujących samochodów i pojazdów,  które już  od kilku lat  znajdują  się w wyposażeniu jednostek.

Liczne atrakcje targowe

Na targach tych, oprócz firm produkujących sprzęt pożarniczy, swoje  strażackie zbiory prezentują również  strażacy kolekcjonerzy. Wystawy kolekcjonerskie stały się już tradycją targów. W czasie trwania  targów odbyła się konferencja poświęcona "bezpieczeństwu i innowacją w przemyśle motoryzacyjnym" w aspekcje ochrony przeciwpożarowej. Podczas wystawy  strażacy zorganizowali również pokazy z zakresu  prowadzenia akcji ratowniczej oraz  gaśniczej z udziałem    samochodów osobowych  które uległy „wypadkowi drogowemu”. W czasie tych  pokazów  strażacy podawali środki gaśnicze na „palący” się samochód  oraz uwalniali  z uszkodzonego samochodu za pomocą hydraulicznych narzędzi ratowniczych  ranną osobę. Zaprezentowali również  praktyczne zasady gaszenia pożaru oleju jadalnego, który uległ zapaleniu na patelni, która znajdowała się na kuchence gazowej, a z których jednoznacznie wynikało, że palącego się oleju nie można gasić wodą.

Producenci samochodów pożarniczych

Wśród producentów samochodów pożarniczych tradycyjnie na wystawie  była obecna THT /Továrna Hasicí Techniky/ Polička z Czech oraz coraz prężniej  rozwijaca się  firma Kobit. Polskich producentów samochodów pożarniczych reprezentował Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych. Na wystawie z innych zagranicznych producentów  można było zobaczyć  bez  oficjalnego stoiska    samochody ratowniczo-gaśnicze  Rosenbauera oraz ciężki lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy  Sidesa. Samochody te  już znajdują się w wyposażeniu słowackich strażaków i służb ratowniczych.

Szczegółowe informacje na temat Międzynarodowej Wystawy Strażackiej, Ratowniczej i Zabezpieczeniowej Techniki zostaną opublikowane w nr 4 magazynu "W Akcji".

Źródło i fot.: bryg. w st. sp. Marek Pisarek

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij