Igrzyska odbywały się w dniach 8-18 sierpnia 2019r. w Chengdu w Chinach. Organizowane co dwa lata zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród aktywnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych.

W dniach 8-18 sierpnia 2019r., w Chengdu w Chinach odbywały się Igrzyska Olimpijskie Służb Mundurowych. Formację mundurową Państwowej Straży Pożarnej z województwa śląskiego i Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie reprezentowali dwaj strażacy: bryg. Dariusz Andryszkiewicz (Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie) oraz mł. asp. Mateusz Chowaniec (Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach). Zawodnicy startowali w bilardzie oraz pływaniu. Organizowane co dwa lata zawody cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród aktywnych, jak i emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych strażaków, policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych z całego świata. Zawodnicy rywalizowali w 61 konkurencjach.

Historia tych mistrzostw sięga 1986r., kiedy to odbyła się pierwsza edycja w San Diego w USA. Z kolejnymi edycjami przybywało coraz więcej zainteresowanych i w rezultacie podczas tegorocznych mistrzostw wzięło udział blisko 10 tysięcy uczestników. To niewiele mniej niż w letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Reprezentujący Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach młodszy aspirant Mateusz Chowaniec, dla którego były to pierwsze Igrzyska Olimpijskie, zdobył w pływaniu dwa medale. W pierwszym dniu zawodów podczas rywalizacji na 100 m stylem klasycznym, stanął na najniższym stopniu podium, poprawiając rekord życiowy o ponad dwie sekundy.

W kolejnym dniu igrzysk naszemu strażakowi przyszło stanąć do walki o medale na 200 m stylem dowolnym. Poprawiając rekord życiowy na długim basenie o 4 sekundy. Aspirant  przegrał walkę o złoto z reprezentantem kadry narodowej seniorów Indii, który to reprezentował ten kraj na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016r.

Z bardzo dobrej strony pokazał się brygadier Dariusz Andryszkiewicz na co dzień pełniący służbę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, który stanął w szranki z 54 rywalami w trzech odmianach bilarda. Po wielu godzinach zaciętej rywalizacji znalazł się w gronie 8 najlepszych zawodników Igrzysk. W walce o brązowy medal brygadier przegrał 1:3 z reprezentantem Chin.

Olimpiada była szansą na pokazanie swoich umiejętności, ale także świetną okazją do wymiany doświadczeń z funkcjonariuszami z całego świata ze wszystkich kontynentów. Należy podkreślić interesujący przebieg zawodów obfitujący w zaciętą rywalizację, ale rozgrywaną zgodnie z zasadami i duchem Fair Play.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij