W Sosnowcu po raz czwarty szlifierzy z całej Polski walczyli o tytuł "Szlif Mistrza 3M". Ze 130 zawodników wyłonionych zostało 12 zwycięzców. Najlepsi z najlepszych już niedługo przeżyją niezapomnianą przygodę podczas wakacji w Austrii i nie tylko.

Zawody odbyły się w dniach 1-2 października 2019 r. podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Szlifierze z całej Polski zjechali do Sosnowca, aby powalczyć o tytuł Szlif Mistrza 3M. Uczestnicy nowej formuły zawodów sprawdzili swoje siły w trzech konkurencjach, wzięli udział w szkoleniach oraz dowiedzieli się w jaki sposób minimalizować zagrożenia dla zdrowia poprzez odpowiedni dobór materiałów ściernych i środków ochrony indywidualnej.

Zwycięzcy:

  • I miejsce: Krzysztof Gebauer z firmy Gniotpol Trailers Sp. z o. o. oraz Tomasz Witman z firmy Ferex Sp. z o. o.
  • II miejsce: Piotr Spyra z firmy Patentus S. A. oraz Wojciech Bulenda z firmy Kingstal Sp. z o. o.
  • III miejsce: Rafał Brzozowski z firmy NBS oraz Andrzej Barnaś z firmy Pospawane
  • IV miejsce: Rafał Szeremeta z firmy Alstom Konstal S. A. oraz Amadeusz Łukowski z firmy Zerpol
  • V miejsce: Adam Machulik z firmy Tenneco Automotive Polska Sp. z o. o. oraz Marek Koźbiał z firmy Capricorn S. A.
  • VI miejsce: Kamil Głogowski z firmy Hydrotok oraz Krzysztof Śliwa

Pobite rekordy

W tym roku nie zabrakło ustanowienia kolejnych rekordów. Pan Krzysztof Gebauer z firmy Giotpol Trailers w 29.86 sekund zeszlifował spoiny spawalnicze oraz przezbroił szlifierkę kątową. Natomiast Pan Piotr Spyra z firmy Patentus w konkurencji Zaradność Szlifierza, zużył tylko 0,25mm tarczy podczas cięcia stalowego arkusza. W konkurencji Zwinność Szlifierza najlepszy okazał się Pan Michał Kościk z Spaw-Met, który zeszlifował aż 104,8g metalu z kawałka stali w czasie 45s, była to największa ilość podczas tej konkurencji.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij