Reprezentacja Polski w sportowym cięciu i rąbaniu drewna zajęła 4. miejsce w mistrzostwach świata STIHL TIMBERSPORTS®, które odbywają się w Pradze.

Polacy, w składzie: Michał Dubicki, Krystian Kaczmarek, Marcin Darga i Marcin Juskowski, stanęli naprzeciwko potężnych rywali z nadzieją na nawiązanie do sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy w norweskim Lillehammer zostali wicemistrzami świata STIHL TIMBERSPORTS®. W Pradze zabrakło niestety odrobiny szczęścia, żeby stanąć na podium. Biało czerwoni skradli jednak serca kibiców w czeskiej stolicy, walcząc do ostatniej drzazgi o medal z największymi potęgami. Biało-czerwoni w 1/8 finału pokonali Norwegię, a w ćwierćfinale nie dali szans Niemcom. Ich triumfalny pochód zatrzymał się dopiero w półfinale. Tam polscy drwale musieli uznać wyższość broniących tytułu Australijczyków, którzy po fantastycznym finale znów okazali się najlepsi na świecie, pokonując odwiecznych rywali: Nową Zelandię. W walce o trzecie miejsce Polacy o włos przegrali z USA. Zawody stały na niebotycznym poziomie, a zespoły które stanęły na podium to największe światowe potęgi, kraje będące kolebką sportowego cięcia i rąbania drewna. Nasi zawodnicy liczą na to, że w niedalekiej przyszłości zrewanżują się rywalom.

- Jesteśmy najlepszą drużyną Europy, ale w mistrzostwach świata poziom jest tak wysoki, że o medalu lub jego braku często decyduje dyspozycja dnia. Tym razem nie udało się stanąć na podium, ale absolutnie się nie załamujemy. Znamy swoją wartość, będziemy jeszcze ciężej trenować i przy najbliższej okazji postaramy się zrewanżować przeciwnikom. Przede wszystkim cieszę się, że mogłem wziąć udział w tak ciekawych i stojących na niebywałym poziomie organizacyjno-sportowym zawodach. Teraz wszyscy odpoczniemy, a jutro będziemy kibicować Michałowi Dubickiemu w walce o indywidualny medal – mówi reprezentant Polski Krystian Kaczmarek, który, jak wszyscy nasi kadrowicze, jest strażakiem-ochotnikiem.

Sobotnie zawody indywidualne, z Michałem Dubickim w roli głównej, będzie można śledzić od godziny 19 w internecie na stronie www.stihl-timbersports.com.

Klasyfikacja końcowa drużynowych mistrzostw świata STIHL TIMBERSPORTS® 2019:

1.    Australia

2.    Nowa Zelandia

3.    USA

4.    POLSKA

5.    Czechy

6.    Kanada

7.    Szwecja

8.    Niemcy

9.    Szwajcaria

10.  Austria

11.  Francja

12.  Belgia

13.  Wielka Brytania

14.  Norwegia

15.  Włochy

16.  Turcja

Spektakularne konkurencje, które fascynują widzów

STIHL TIMBERSPORTS® Series to międzynarodowa seria zawodów w cięciu i rąbaniu drewna z użyciem pilarki łańcuchowej, wyczynowej siekiery i specjalnej piły ręcznej. Historia pierwszych zawodów sięga roku 1870. 21 lat później na Tasmanii odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata. Od tego momentu sport ten zyskuje coraz większą popularność na świecie. Trafia do Ameryki Północnej oraz do Europy. Prawie wszystkie konkurencje: trzy z użyciem siekiery i trzy z użyciem pilarki, nawiązują do tradycyjnej pracy wykonywanej przez drwali w lesie. W tradycyjnych zawodach Stihl TIMBERSPORTS® odbywających się na całym świecie od maja do października, rozgrywanych jest 6 konkurencji – Springboard, Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop i Hot Saw. W zawodach drużynowych w Mistrzostwach Świata i Champions Trophy nie rozgrywa się konkurencji Springboard i Hot Saw.

Źródło i fot.: STIHL TIMBERSPORTS®

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij