Strażacy z Ząbkowic Śląskich odebrali zgłoszenie o pożarze w Henrykowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się dom, ale 200 km dalej.

We wtorek w nocy straż pożarna z Ząbkowic Śląskich otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Henryków pali się piętrowy budynek. Do akcji wyruszyło kilka zastępów ochotniczej, jak i państwowej straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że nic się nie pali.

Pożar 200km dalej

Pożar rzeczywiście miał miejsce, ale 200 km dalej w Henrykowie Lubańskim. Strażacy zostali wysłani przez operatora numeru alarmowego pod zły adres. Po kilkunastu minutach odpowiednia jednostka została wysłana do pożaru. Na miejscu okazało się, że ogień strawił już poddasze i przedpokój budynku. Akcja trwała 4 godziny. Na razie nie wiadomo czy błąd popełnił dyspozytor, czy też otrzymał błędną informację od zgłaszającego. Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny. W spalonym budynku mieszkały dwie rodziny, na które obecnie trwa zbiórka w sieci.

Źródło:https://www.gazeta.pl

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij