Zerwane dachy, linie energetyczne oraz powalone drzewa- to główne przyczyny interwencji strażaków, którzy tylko do wieczora interweniowali 175 razy w woj.śląskim oraz ponad 230 w woj.opolskim.

W województwie śląskim silny wiatr utrzymywał się do późnych godzin nocnych. Strażacy usuwali głównie powalone drzewa i oderwane konary. Straż odnotowała także wyjazdy do zerwanych dachów, głównie pomieszczeń gospodarczych. Uszkodzeniu do północy nie uległy żadne linie energetyczne, natomiast z powodu silnego wiatru (ponad 100 km/h), część pociągów Kolei Śląskich zostało odwołanych, a przedstawiciele lotniska w Pyrzowicach poinformowali o ewentualnych "problemach w utrzymaniu regularności lotów".

W woj. opolskim do wieczora zanotowano ponad 50 interwencji więcej. Oprócz powalonych drzew do najpoważniejszej interwencji doszło w miejscowości Jełowa, gdzie zablokowana została droga krajowa z Opola do Kluczborka.

-Na ten moment wiatr nieco się uspokoił, ale trudno oszacować straty, jakie wyrządził. Na szczęście poza stratami materialnymi nie mamy informacji o żadnych osobach poszkodowanych- poinformowała w niedzielę wieczór straż pożarna.

Źródło: https://tvn24.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij