Zapadła jednogłośna decyzja w sprawie udzielenia wsparcia finansowego dla grup poszukiwawczo – ratowniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego jednogłośnie zadecydowali o przekazaniu 50 tysięcy złotych na rzecz Miasta Nowy Sącz, Gminy Kęty i Gminy Kocmyrzów-Luborzyca. Pieniądze mają zostać wykorzystane na zakup sprzętu i utrzymanie OSP GRS w Nowym Sączu, OSP GPR w Goszczy i OSP GPR w Kętach.

Pomoc ta jest niezwykle ważna szczególnie dla grup poszukiwawczo-ratowniczych, które odgrywają nadrzędną rolę, gdy w grę wchodzi ludzkie życie. Marszałek Łukasz Smółka zaznacza, że odpowiednio wyszkolone psy wraz z odpowiednimi służbami, będą mogły szybko dotrzeć do osób zaginionych czy zasypanych w przypadku katastrofy budowlanej lub lawiny i udzielić im szybko pierwszej pomocy.

W zeszłym roku grupy poszukiwawczo-ratownicze otrzymały 40 tysięcy złotych.

Źródło: https://remiza.com.pl/

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij