W województwie małopolskim powstaje nowe Muzeum Pożarnictwa. To wyjątkowa chwila dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

29 lutego podczas Walnego Zebrania Ochotniczej Straży Pożarnej zadecydowano wraz z przedstawicielami województwa małopolskiego, gminy Alwernia, jednostki OSP oraz muzeum w Wygiełzowie, o powstaniu nowego Muzeum Pożarnictwa. Wcześniej przekazano obecne zbiory pod opiekę województwa małopolskiego, które za pośrednictwem swojej instytucji – Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie wybuduje nowe Muzeum przy ulicy Korycińskiego.

Tomasz Siemek, naczelnik OSP w Alwernii tłumaczy, że będzie to prawdziwe muzeum, gdzie wszystkie eksponaty będzie można obejrzeć z każdej strony. Unikaty z całego kraju będą odpowiednio zapezpieczone i chronione. Najcenniejszy eksponat to Mercedes z 1926 roku.

Inwestycja pochłonie 10 mln złotych, z czego 8 mln to dofinansowanie unijne. Projekt ma być skończony w 2023 roku.

Źródło: https://remiza.com.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij