Szef MSWiA Mariusz Kamiński podczas specjalnego posiedzenia w Sejmie w sprawie koronawirusa tłumaczył, że pieniądze na wozy strażackie dla jednostek OSP są zabezpieczone.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w związku z szerzączym się zagrożeniem spowodowanym przez koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki, uruchomił ze specjalnej rezerwy 100 mln zł na potrzeby jednostek służby zdrowia. Wnioski na dofinansowanie związane z epidemią, zaczęły stopniowo napływać. Jeżeli budżet ten zostałby przekroczony, premier ma jeszcze w rezerwie dodatkowe 100 milionów złotych. W przypadku, kiedy okazałoby się, że epidemia przyjmuje naprawdę zagrażające całemu społeczeństwu rozmiary, to do dyspozycji jest jeszcze rezerwa do zwalczania klęsk żywiołowych- 1,3 mld złotych.

W odpowiedzi na zarzut Władysława Kosiniaka-Kamysza, dotyczący obcięcia środków przeznaczonych na zakup 300 wozów bojowych dla Ochotniczych Straży Pożarnych, Mariusz Kamiński odpowiedział, że "finansowanie zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 mogą być przeznaczone środki z tegorocznej rezerwy celowej przeznaczonej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym 40 milionów złotych na dofinansowanie zakupów samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP".

Zapewnił tym samym, że zakupionych zostanie 500 samochodów z środków zabezpieczonych w budżecie państwa.

Źródło: https://remiza.com.pl/

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij