Wielkopolscy strażacy z okazji Dnia Kobiet przygotowali kolejną edycję programu edukacyjnego "Kobieta potrafi". Wszystko po to, by kobiety wiedziały jak sobie poradzić w sytuacjach ekstremalnych oraz kryzysowych.

Akcja ma na celu pokazanie, że kobieta może uratować życie męża, dziecka czy przypadkowo napotkanego człowieka. Warunek jest jeden- musi wiedzieć jak to zrobić. I tego właśnie uczyli strażacy. Kobiety miały bezpośredni kontakt z zagrożeniem. Mogły poczuć prawdziwy zapach dymu, "zmierzyć się" z prawdziwym wrakiem samochodu czy udzielić pierwszej pomocy. Zgłoszenie do programu odbywało się przez stronę Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, a zainteresowanie było tak duże, że miejsca bardzo szybko się zapełniły.

Test "węża" i inne atrakcje

W tegorocznej edycji, która odbyła się 7 marca 2020 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu, na wszystkie uczestniczki czekał "test węża" czyli strażackie kręgle; ewakuacja poszkodowanego z pojazdu; test precyzji i wyczucia przy podnoszeniu jajek z użyciem narzędzi hydraulicznych; wycieczka 30-metrową drabiną mechaniczną; poszukiwanie osób poszkodowanych w zadymionych pomieszczeniach, w pełnym ubraniu bojowym oraz test pierwszej pomocy.

Na koniec odbyło sie zwiedzanie zabytkowego budynku strażnicy JRG-2 Poznań.

Źródł :www.strazacki.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij