W powiecie nowomiejskim potwierdzono dwa przypadki zarażenia koronawirusem. Jeden z nich to strażak z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

16 marca odbyło się Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego doszło do zakażenia. Brali w nim udział samorządowcy, przedstawiciele służb i sanepidu. Wczoraj okazało się, że pracownica sanepidu w Nowym Mieście Lubawskim, która brała udział w tym spotkaniu, jest zakażona koronawiursem. Do kobiety  dołączył dzisiaj Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.

Kwarantanna i zamknięcie jednostki

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa, jednostka straży pożarnej została zamknięta. Pozostali pracownicy i strażacy zostali poddani kwarantannie, a wszystkie pomieszczenia zgodnie z zaleceniami zostaną zdezynfekowane. Do tego czasu, na teren powiatu nowomiejskiego będą dysponowane zastępy OSP i PSP z Iławy, Ostródy i Działdowa.

Kwarantanną zostały również objęte wszystkie osoby biorące udział w Posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Źródło: www.remiza.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij