Chcąc zabezpieczyć strażaków-ratowników i mając na względzie obecną sytuację i zagrożenie, jedna z druhen OSP włączyła się do akcji szycia maseczek.

Jedna z druhen z OSP Zagorzyn dołączyła do akcji ogłoszonej na Facebooku-szycia maseczek "Szyjemy maseczki, okolice Łącka". Maseczki trafią nie tylko do personelu medycznego, ale i do straży pożarnej z terenu Gminy Łąck. To nie jedyna taka inicjatywa strażaków.

Dzięki współpracy organów ścigania i Państwowej Straży Pożarnej do wielkopolskich służb trafi blisko 2300 litrów środka do dezynfekcji pojazdów oraz sprzętu. Strażacy wyprodukowali go sami, z akoholu pochodzącego z przestępstwa, który w toku działań policyjnych został zabezpieczony. Strażacy-chmemicy należacy do Specjalistycznej Grupy Chemiczno-Ekologicznej w Poznaniu, dokładnie sprawdzili spirytus, używając do tego odpowiedniego narzędzia pomiarowego. Następnie sporządzili preparat zgodny z wytycznymi WHO.

Źródło: www.strażacki.pl

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij