Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2020 rok, która przewiduje podwyżki dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Zwiększeniu uległa kwota bazowa z 1.523,29 zł do 1.614,69 złPozostałe środki z uzgodnionej podwyżki w kwocie 500 zł (wraz z nagrodą roczną) są przeznaczone na uwzględnienie dodatków stażowych oraz 15,78 zł na awanse w stopniach służbowych i przeszeregowania w grupach. Podwyżka w wysokości 500 złotych zostanie podzielona następująco:

  • podwyżka w każdej grupie – 380 zł (średnio 379,96 zł na etat);
  • wzrost wysługi – średnio 66,34 zł na etat;
  • 1/12 równowartości nagrody rocznej – średnio 37,97 zł na etat;
  • awanse w stopniach – średnio 11,55 zł na etat;
  • przeszeregowania wynikające z obowiązującego od dnia 21 lutego 2020 r. Rozporządzenia Ministra SWiA z dnia 28 stycznia 2020 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. 2020 poz. 280) – średnio 4,18 zł na etat

Pozostaje jeszcze kwestia publikacji ustawy w Dzienniku Ustaw oraz podpisania i opublikowania rozporządzenia MSWiA zmieniającego rozporządzenie w sprawie uposażeń strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Podpisanie ustawy budżetowej zbliża także strażaków do otrzymania już w kwietniu drugiej, ustalonej przez związki zawodowe podwyżki, zapisanej w Porozumieniu z dnia 8.11.2018 roku.

Źródło: www.remiza.com.pl, www.zzsflorian.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij