U jednego z ratowników Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu potwierdzono zakażenie koronawirusem SRAS-CoV-2. Jednostkę czeka dezynfekcja.

Strażak zaraził się od jednego z członków swojej rodziny. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu, wszyscy koledzy z jednostki, którzy mieli kontakt z zakażonym strażakiem zostali poddani obowiązkowej kwarantannie. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu została tymczasowo wyłączona.

- Zabezpieczeniem rejonu zajmie się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2, wspierana przez jednostki ochotnicze z terenu miasta - poinformował mł. bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Sprzęt oraz pomieszczenia PSP zostana poddane dezynfekcji. Po jej zakończeniu, pozostali strażacy będą mogli wrócić do pracy. Jest to około pięćdziesiąt osób.

Źródło: www.kalisz.naszemiasto.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij