Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w minionych dniach rozstawiali kolejne namioty, które służyć mają za polowe izby przyjęć.

Mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP tłumaczy, że w namiotach przeprowadzane będą wstępne badania pacjentów, mające na celu wykluczenie osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem COVID -19, a tym samym ograniczenie zakażeń personelu i pacjentów w szpitalach niezakaźnych.

Według danych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, utworzono 269 polowych izb przyjęć, które są zabezpieczane przez 259 strażaków.

Także w ostatnim czasie straza pożarna działała w 59 granicznych punktach kontrolnych, które zabezpieczało 282 ratowników. Strażacy zmierzyli temperaturę ciała u 9 082 osób.

 Ponadto jednostki ochrony przeciwpożarowej brały udział w 557 innych zdarzeniach związanych z koronawirusem, w których strażacy przede wszystkim dostarczali leki i żywność do osób objętych kwarantanną, przewozili próbki do badań oraz organizowali dystrybucję środków ochrony i dezynfekcji. Łącznie w  tych działaniach udział brało 2094 strażaków.

Źródło: www.remiza.com.pl, www.straz.gov.pl

Źródło zdjęcia: www.remiza.com.pl, komendy PSP

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij