Straż Pożarna otrzyma 11 mln zł z funduszy unijnych na walkę z koronawirusem. Pieniądze zostaną przeznaczone na mobilne laboratoria, zestawy do dezynfekcji pomieszczeń oraz pojemniki do transportu materiałów CBRNE.

Środki zostaną przyznane w ramach aneksu do projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV", który wcześniej otrzymał wsparcie z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości ponad 274,3 mln zł. Projekt przewiduje doposażenie Państwowej Straży Pożarnej w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym na terenie całej Polski.

Podpisanie aneksu umożliwia rozszerzenie projektu o działania na rzecz walki z koronawirusem. Dzięki dodatkowym środkom strażacy będą mogli zakupić:

pojazd labolatorium dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego, który będzie zawierał sprzęt odpowiedni do wstępnego rozpoznania i identyfikacji zagrożenia. Dodatkowo będzie w nim mozliwość przeprowadzenia pełnej dezynfekcji wyposażenia w środku jak i osób poszkodowanych,

pojemniki do transportu materiałów CBRNE (chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych). Pozwoli to skrócić czas prowadzonych działań, a także wesprzeć służby medyczne w walce z koronawirusem,

zestawy do dezynfekcji pomieszczeń w zakresie usuwania wirusów, grzybów oraz bakterii,

samochód do przewozu osób oraz sprzętu z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Źródło: www.money.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij