Średni samochód ratownictwa chemicznego trafił do Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Nowy Sącz – 1”.

Ten samochód to Scania P500 4×2 z zabudową firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne o wartości ponad dwóch milionów złotych. W kabinie może przebywać dwóch strażaków, a dodatkowo wóz posiada sześć skrytek sprzętowych zamykanych żaluzjami. Zawiera pełne wyposażenie, które zostało podzielone odpowiednio na wyposażenie indywidualne i środki ochrony indywidualnej; pompy do ratownictwa chemicznego; armaturę i osprzęt do pompy; narzędzia ratownicze, pomocnicze i osprzęt dla straży pożarnej; podręczny sprzęt gaśniczy; sorbenty i neutralizatory; sprzęt oświetleniowy, sygnalizacyjny i łączności; sprzęt ratownictwa medycznego i osprzęt pomocniczy. Do tego maszt oświetleniowy i generator prądu.

Państwowa Straż Pożarna zakupiła pięć takich samochodów w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV". Oznacza to, że wozy zostały współfinansowane w środków Unii Europejskiej.

Źródło: www.remiza.com.pl

Źródło zdjęcia: www.remiza.com.pl/ Fabian Szczygieł / Profil na fb

 

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij