Na terenie dwóch krakowskich szpitali - im. Ludwika Rydygiera i im. Stefana Żeromskiego wczoraj wieczorem pojawiły się jednostki straży pożarnej oraz policja. Powodem było zgłoszenie o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Na miejscu natychmiast pojawiły się zastępy straży pożarnej oraz policja. Nie podjęto decyzji o ewakuacji, gdyż nie zauważono niczego podejrzanego. Teren został sprawdzony przez psa, który został przeszkolony w zakresie wykrywania ładunków wybuchowych. Na szczęście okazało się, że to fałszywy alarm.

- Zakończyliśmy działania. Nic niebezpiecznego nie znaleźliśmy. Obyło się bez ewakuacji osób ze szpitala -tłumaczył st.sierż. Mateusz Drwal z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zgłoszenie o ewentualnym zagrożeniu bombowym policjanci otrzymali od Centrum Powiadomienia Ratunkowego. Strażacy prowadzili działania na miejscu przez około dwie godziny.

Tym razem okazało się, że to fałszywy alarm.

Źródło: www.gazetakrakowska.pl

Źródło zdjęcia:www.gazetakrakowska.pl/Andrzej Banaś

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij