W niedzielę w komendzie powiatowej żywieckiej straży pożarnej wybuchł pożar. Spłonął sprzęt wartości 50 tys.złotych.

Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej w myjce ultradźwiękowej, w skutek czego doszło do zapalenia się urządzenia. W pomieszczeniu, w którym znajdowała się myjka zniszczeniu uległ także pozostały sprzęt. Straty oszacownano na 50 tys. złotych. Sama myjka to koszt rzędu 30 tys. złotych, a pozostałe urządzenia to kolejne kilkanaście tysięcy.

Asp. szt. Tomasz Kołodziej, rzecznik żywieckich strażaków poinformował, że myjka ultradźwiękowa służyła im do czyszczenia i dezynfenkcji masek, które są używane przez strażaków podczas wchodzenia do płonących pomieszczeń. W jednostce była tylko jedna taka myjka, w związku z tym dezynfekcja będzie się teraz odbywać ręcznie.

Źródło: www.wiadomości.onet.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij