Jeden z mieszkańców Bolesławca, przy wykonywaniu prac ziemnych, znalazł granat z okresu II wojny światowej. Saperzy zdecydowali, że musi on zostać zdetonowany na miejscu; trwa ewakuacja ponad tysiąca mieszkańców.

Służby saperskie ewakuowały mieszkańców w promieniu 300 metrów od miejsca znalezionego niewybuchu. To prawie 1,5 tys. osób. Mają oni do dyspozycji szkołę, przedszkole i autobusy podstawione przez miasto. Specjaliści zadecydowali, że niewybuch zostanie zdetonowany na miejscu. Około godziny 10 ma się rozpocząć akcja saperska, która nie wiadomo jak długo potrwa.

Granat moździerzowy mierzy 35 cm długości i został znaleziony wczoraj podczas prac w ogródku na osiedlu domków jednorodzinnych. Na miejsce od razu skierowano Patrol Saperski z 23 Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca. Żołnierze stwierdzili, że niewybuch jest w złym stanie technicznym i uniemożliwia to jego bezpieczny transport na poligon. Prezydent miasta podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców w celu usunięcia niebezpiecznego ładunku.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl/www.remiza.com.pl

Źródło zdjęcia: www.se.pl/autor:Policja Śląska

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij