W Całowaniu w gminie Karczew strażacy zostali wezwani do pożaru traw. Po zagaszeniu ognia okazało się, że obok pogorzeliska stoi kilka beczek wypełnionych płynnymi odpadami. Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Toksyczne odpady zostały usunięte z leśniej drogi na prywatnej posesji na koszt Urzędu Miasta i Gminy Karczew. Było to prawie cztery tysiące płynnych odpadów. Na miejscu oprócz strażaków pojawiła się także policja oraz specjalne grupy chemiczno-ekologiczne. Odpady od razu zabezpieczono, pobrano próbki substancji i przeniesiono je do specjalnych pojemników. Niestety, część z nich wyciekła na ziemię. Kpt. Maciej Łodygowski zaznaczył, że przez kilka godzin około 40 strażaków zabezpieczało miejsce zdarzenia i zbierało z ziemi łopatami gęstą substancję. Odpady prawdopodobnie zostały tego samego dnia przewiezione do Całowania i w momencie, gdy urzędnicy zastanawiali się co znimi zrobić, były pilnie strzezone przez policję i strażaków.

Utylizacja na koszt sprawcy

W końcu podjęto decyzję o utylizacji substancji przez firmę zewnętrzną. Kosztami zostanie obarczony sprawca, który nielegalnie porzucił beczki. Mogło bowiem dojść do skażenia środowiska. Śledczy i urzędnicy podejrzewają, że zbiorniki z odpadami zostały przywiezione ciężarówką z jakimś dźwigiem. W tym samym miejscu odnaleziono także dużą stertę różnych elementów i części samochodowych, które prawdopodobnie pochodziły z jakiegoś warsztatu. Obie sprawy mogą być ze sobą powiązane.

Źródło: www.linia.com.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij