Znowelizowane rozporządzenie zostało opublikowane w środę w Dzienniku Ustaw, natomiast w życie wejdzie już od 4 czerwca.

Nowelizacji uległo rozporządzenie MSWiA w sprawie rodzajów i wzorów dokumentów osobistych strażaków Państwowej Straży Pożarnej, organów właściwych do ich wydawania oraz szczegółowych zasad dokonywania wpisów w tych dokumentach.

Do tej pory obowiązywał zapis z 1997 roku mówiący o obowiązku posiadania przez strażaka podczas swojej służby trzech dokumentów: legitymacji służbowej, książki świadczeń lekarskich oraz książki zdrowia. W nowym dokumencie znajdujemy zaspis o obowiązku posiadania tylko jednego z nich: legitymacji służbowej. Dotyczy to także strażaków w służbie kandydackiej. Tym samym zrezygnowano z posiadania książki świadczeń lekarskich oraz książki zdrowia, co resort tłumaczy zmianami jakie zaszły w zakresie organizacji służby zdrowia i organizacji komendy wojewódzkich PSP.

Źródło: www.remiza.com.pl  

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij